#

Екс-голова Броварської РДА Біркадзе займався "кришуванням" пісочної мафії - розслідування

29.05.2024 16:22
Екс-голова Броварської РДА Біркадзе займався "кришуванням" пісочної мафії - розслідування
Георгій Біркадзе

Журналісти припускають, що Біркадзе призначили головою Броварської РДА для організації незаконного видобутку піску

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "UNN".

Георгій Біркадзе народився в Грузії. Згідно з відкритою інформацією, в Україні він проживає з 1992 року, а з 2006 року – мешкає в столиці. Займається будівельним бізнесом. У вересня 2020 року був призначений головою Броварської РДА. За словами самого Біркадзе, тодішній керівник Київської обласної адміністрації Василь Володін, був зачарований його ідеєю будівництва сміттєпереробного заводу. І саме це стало підставою призначення Біркадзе на посаду голови райадміністрації

Однак, журналісти мали й іншу версію призначення Біркадзе, мовляв, його лобіював Михайло Бродський та його діловий партнер Нестор Шуфрич, які були зацікавлені мати свою людину для організації незаконного видобутку піску. Журналісти припускали навіть, що Біркадзе за сприяння "пісочній мафії" отримує до 100 тисяч доларів щомісяця. 

Біркадзе був звільнений з посади голови РДА 29 березня 2021 року. Цікаво, що після цього Броварську РДА очолив Павло Проскочило, якого ЗМІ називають кумом Біркадзе. Проскочило потрапив в поле зору правоохоронців у справі про хабар за дозвіл на виїзд за кордон для волонтера, що мав завезти в Україну бронежилети.

Біркадзе ж після звільнення з посади став займатися активним просуванням себе як політичного та економічного експерта.  Однак аналіз відкритої інформації дає підстави припускати, що Біркадзе не відмовився від активної бізнес діяльності.

Як відомо, 23 травня у детектива НАБУ Валерія Полюги та ексголови Броварської РДА Георгія Біркадзе проводили обшуки. Підставою для таких дій стало розголошення даних досудового розслідування представниками НАБУ в інтересах зокрема бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по "Великому будівництву". Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура офіційно підтвердила обшуки у чинного співробітника НАБУ. 

Читайте: Вклав чи вкрав? Що відомо про справу ексголови Броварської РДА Біркадзе та детектива НАБУ.

Окрім цього, Біркадзе "подався у експерти" та "відзначився" на телемарафоні, коли, говорячи про те, що Україна робить все, аби зміцнювати обороноздатність держави, згадав про будівництво фортифікаційних споруд. "На відбудову сьогодні, ми знаємо, що 37 мільярдів тільки вкрали, ой вклали, вибачаюсь, в фортифікації", – сказав Біркадзе. Обмовка за Фрейдом…

Раніше,як повідомляли у МК, Георгій Біркадзе вже фігурував у справі забудови біля Ботсаду, де за 20 років "засвітилося" немало девелоперів-інвесторів, серед них Мухтар Аблязов, Войцехівський, Вавриш. У цій справі Біркадзе представляв інтереси міліцейсько-прокурорського клану Яреми-Гелетея, який об'єднував Г. Ільїна, О. Савченка, А. Даниленка та інших. Креатура цього клану, Іван Вигівський, на даний час є керівником Нацполіції. 

Нагадаємо, що Журавель у клітці: що відомо про Броварського кримінального авторитета "Віху".

Читати "Моя Київщина" у Facebook