#

Ексмер Ірпеня об'єднався зі столичними забудовниками для запуску проекту на Київщині (ФОТО)

31.10.2023 15:30
Ексмер Ірпеня об'єднався зі столичними забудовниками для запуску проекту на Київщині (ФОТО)
Проєкт

Ексмер Ірпеня, співвласник товариства "Відважних" Володимир Карплюк об'єднався із двома столичними забудовниками, щоб створити найбільше на Київщині котеджне місто

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на статтю "Forbes Ukraine".

Мова йде про Concorde Capital, що має досвід у залученні інвестицій, управлінні активами та будівництві котеджних містечок преміум-класу, Svitlo Development, що спеціалізується на котеджному будівництві й одночасно реалізує сім котеджних містечок різного формату, і Товариство "Відважних", яке побудувало 17 житлових комплексів, де проживає понад 10 000 мешканців.

Команди трьох компаній обʼєднали власний досвід і стали частиною нової команди проєкту О.Краса. 

Володимир Карплюк згадує:

Працювати разом ми вирішили, коли Ігор Мазепа ще до війни показав котеджне містечко Goodlife, яке створює Concorde Capital. Ми разом з Володимиром Співаком і засновником Svitlo Development Сергієм Крикуном запускали власні проєкти, але для містечка площею 60 га потрібен був новий підхід.

Новий формат сучасного міста О.Краса полягає у сучасній малоповерховій архітектурі з власним дизайн-кодом.

За основу концепції планування взяли урбаністичний принцип 15-хвилинного міста, коли до будь-якого обʼєкта інфраструктури можна швидко дістатися пішки або на велосипеді. І при цьому насолоджуватися заміським форматом житла поруч з природою. Вся найнеобхідніша міська інфраструктура О.Краса знаходиться всередині, а 45% територій – громадський простір.

Команда О.Краса врахувала військовий стан та вивчила досвід країн, які мають схожий шлях "життя під час воєнних дій" та створення повністю автономних містечок. Найоптимальнішим варіантом обрали реалізацію "безпечних кімнат" у будинках, а на території громадських зон облаштують бомбосховища.

Окрім міських мереж, О.Краса матиме власні дублюючі комунікації. Вимкнули світло – є мережа генераторів. Вимкнули воду – у допомогу стануть артезіанські свердловини й автономна каналізація. Також у місті О.Краса буде власний сонячний парк з панелями на дахах. Це забезпечить електроенергією у випадку можливих відключень світла. 

Основою стилю стала сучасна малоповерхова європейська архітектура, адаптована до різних сценаріїв комфортності проживання різних родин. Для нього архітектурне бюро "МОДУС" розробило 11 унікальних проєктів, які обʼєднані загальним дизайн-кодом. Можна вибрати індивідуальні будинки площею від 140 до 210 кв. м з великими прибудинковими територіями, дуплекси і таунхауси на дві та більше сімʼї площею від 100 до 150 кв. м. Але для тих, хто не потребує великої житлової площі та прибудинкової території, проте бажає користуватись усіма перевагами життя в котеджному місті, створено новий унікальний формат апартаментів – сітіхаус, у якому можна обрати житло з приватним подвірʼям або ж з просторою терасою, що запроєктована так, щоб не відчувати сусідів.

Територію О.Краса поділили на три частини так, щоб будівництво наступних районів міста велось без шкоди для комфорту мешканців, що вже мешкають у власному житлі. Будівництво першого району міста площею 10 га розпочалось в червні 2023 року. Зараз одночасно зводиться понад 50 будинків різних типів. У частині з них вже облаштовуються фасади та встановлюються вікна. Якщо в середньому на зведення котеджу потрібно від 6 до 12 місяців, то власники зможуть починати ремонт вже влітку 2024 року.

Житлова територія котеджного містечка О.Краса буде закритою, з автоматизованою пропускною системою, а основна інфраструктура повністю відкрита для жителів Ірпеня та гостей міста та буде розміщена вздовж центрального каналу. О.Краса матиме школу, садочок, парки з дитячими та спортивними зонами, футбольним полем. А нова набережна річки Ірпінь завдовжки 3,5 км межуватиме з власним озером для риболовлі та виноградниками. Додайте до цього зони спілкування із затишними місцями з вогнищами, альтанками та мережею прогулянкових доріжок і зони натхнення – амфітеатр, галявини та просто місця для відпочинку.

На території О.Краса також буде бізнес-центр та коворкінг, продуктовий супермаркет, кав’ярні, точки видачі Rozetka та Нової пошти, салони краси, перукарні та барбершопи, центр дозвілля для дітей та дорослих. Клініка "Добробут" матиме майданчик для гелікоптера для можливості екстреної госпіталізації.

Завершення першого району котеджного містечка О.Краса в Ірпені заплановано на літо 2025 року. До цього часу на території буде створена вся необхідна інфраструктура, включаючи набережну та безліч рекреаційних зон для прогулянок та відпочинку.

Нагадаємо, що в Ірпені починають відбудову зруйнованих багатоповерхівок.

О.Краса

О.Краса

Читати "Моя Київщина" у Telegram