#

Ексзаступник голови Київської ОДА під "прикриттям" війни планує зруйнувати громадський контроль над забудовниками

01.04.2022 09:10
Ексзаступник голови Київської ОДА під "прикриттям" війни планує зруйнувати громадський контроль над забудовниками
Лев Парцхаладзе

Після перемоги України забудовники планують встановити вигідні для себе правила гри під вивіскою "Відбудова України"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на блог Віти Думанської, яка лідекою руху "Чесно"

За її словами наразі засіла Конфедерація будівельників України (КБУ), яку очолює колишній депутат Київради і колишній заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. На онлайн засіданні була низка учасників.

Далі вона говорить, що рух "Чесно", отримав із кількох джерел витяги з документу, який розглядали учасники цього заходу і який був запропонований учасницею обговорення з Чернівців. 

У блозі зауважується таке:

З документу, який вдалося отримати, випливає, що саме лобісти-забудовники хотіли б прибрати із законодавчого поля.  Що ж заважає забудовникам? – Громадські слухання.  Чому? – Бо вони, на думку забудовників, створюють "конфліктні ситуації". І що ж пропонують громаді забудовники замість слухань? – Просто представити детальний план забудови, щоб люди з ним змирилися і не вносили свої пропозиції.  Такий рівень взаємодії з громадою можуть пропонувати хіба "законотворці" держави-окупанта Росії, де думка громадян нічого не важить. Далі більше, забудовники вважають, що їм заважає демократична процедура конкурсів на визначення автора проєкту. Бо це довго і є корупційні ризики. А якщо ж дати своїх виконавців одразу, то це ж яка суттєва економія… і прибуток! Також є ще одна цікава пропозиція, яка полягає у тому, щоб не треба було більше на сесії місцевої ради затверджувати детальний план територій. Що могло би бути, якби недоброчесним забудовникам, які націлені на вирубку лісів, забудову заплав, не протидіяли активні громадяни? Зараз би наступ на Київ з боку окупантів був би значно полегшений. 

Далі за її словами  12 років активісти селища Коцюбинське та рух "Чесно" ведуть боротьбу за збереження Біличанського лісу під Києвом, який є щитом для столиці, зокрема з боку Гостомеля, Ірпеня й Бучі, де героїчно стримують сили рашистів наші війська. 

Також зауважується, що була ідея через ліс з Ірпеня прокласти додаткову дорогу через Коцюбинське на Київ – це те, що треба було забудовникам. Якби цим планам не перешкоджали, то тримати оборону Києву було б важче.

На кінець було зауважено:

Ми давно моніторимо співпрацю з недоброчесними забудовниками, які завдали суттєво шкоди екосистемі Приірпіння – лісам і заплавам. Після нашої перемоги над ворогом, яка гарантовано буде, настане час, коли ми будемо дійсно відбудовувати Україну.  Головними замовниками і авторами технічних завдань на розробку будь-яких проєктних рішень відсьогодні мають бути представники ЗСУ, громади і громадяни.  Всі проєти за такими завданнями повинні виконувати фахові архітектори, яких обирають на конкурсній основі. Війна змінила цінності багатьох і рівень політичної культури вже суттєво виріс. І нам важливо його втримати. Ми не маємо права після війни створювати законодавчу базу під корупційні схеми для "своїх".  

Нагадаємо, що загинула випускниця Боярського академічного ліцею "Лідер", талановитий медик Інна Діхтяренко

Читати "Моя Київщина" у Facebook