#

Історія мандрівника: народився в Берліні, а опинився на Київщині

05.08.2026 14:14
Історія мандрівника: народився в Берліні, а опинився на Київщині
Народився в Берліні, а знайшли під Білою Церквою: на Київщині врятували рідкісного чорного грифа

Волонтери врятували молодого чорного грифа, на ім’я Берлін, який народився у зоопарку столиці Німеччини

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Біла Церква - БЕЗ ТАБУ".

Цієї весни птаха оснастили кільцем і GPS-передавачем і випустили у дику природу в Болгарії, але він несподівано залишив звичний ареал і знайшли його виснаженим у очереті під Білою Церквою.

Чорний гриф — велика рідкість для України. На материковій частині ці птахи не живуть, тільки у Кримських горах. Берлін пролетів Румунію, Молдову та опинився у Білоцерківському районі.

Болгарські орнітологи забили на сполох після того, як сигнал GPS-передавача застиг в одній точці. На пошуки птаха вирушив київський спостерігач за птахами Ігор Самохін і його дружина Аліна Рожкова.

Гриф був живий, але дуже виснажений і не міг підвестися. У ветеринарній клініці виявили травму лапи.

Наразі Берлін проходить лікування та реабілітацію в центрі допомоги диким птахам «Садиба Нюшанік» на Київщині.

Нагадаємо, що мешканці Ірпеня заявляють про знущання з птахів у парку Мами.

Читати "Моя Київщина" у Facebook