#

Кабінет міністрів виключив канабіс з переліку важких наркотиків

26.05.2024 11:12
Кабінет міністрів виключив канабіс з переліку важких наркотиків
Фото з мережі інтернет

Кабінет міністрів на своєму засіданні у п'ятницю, 24 травня, виключив канабіс з переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Дзеркало тижня".

Такі зміни внесено на виконання вимог закону про легалізацію медичного канабісу. 

Зазначається, що Кабмін своїм рішенням виключив зі списку особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, канабіс, смолу канабісу, екстракти і настойки канабісу. Водночас тетрагідроканнабінол виключено зі списку небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено. Ці речовини включено до списку рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких допускається для використання в навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, у виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування в медичній практиці. 

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що постанова також дозволяє вирощувати коноплі для промислових цілей. Однак у висушеній соломі рослин концентрація тетрагідроканнабінолу має не перевищувати 0,2%. Водночас постановою передбачено, що з 16 лютого 2027 року можна вирощувати технічні коноплі у яких концентрація тетрагідроканнабінолу має не перевищувати 0,3%. У МОЗ зауважили, що коноплі мають у своєму складі сотні унікальних канабіноїдів та речовин, але лише тетрагідроканнабінол має психоактивний ефект. Інші речовини не впливають на психічний стан, але можуть мати позитивний вплив на перебіг деяких захворювань. Їх вживання не викликає звикання та використовується у медицині.

Зміни внесені урядом наберуть чинності з 16 липня.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів виділив 9,3 млрд грн для оперативного відновлення 13 областей України.

Читати "Моя Київщина" у Telegram