#

"Київоблгаз збут" завищував ціни на газ

21.01.2021 17:40
"Київоблгаз збут" завищував ціни на газ
Фото з мережі Інтернет

Стало відомо, що шість газопостачальних компаній завищували ціни на газ для населення

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Крокус".

Розповідається, що Антимонопольний комітет порушив справи щодо газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення.

Першого серпня 2020 року відкрився ринок газу для населення, коли споживачі отримали можливість обирати постачальника. Хоча окрім згаданих облгазів у тих же областях діють і інші компанії, до 85% населення продовжують користуватися послугами цих облгазів. При цьому ціни на газ вони встановлювали у середньому до 40% вищі за ціни конкурентів. Наприклад, з листопада по січень ціна газу в "Київоблгаз збуту" була вищою за ціну, запропоновану "Нафтогазом", на 2,54 гривні за кубометр, або на 38,52%, і на 2,76 гривні вищою за ціну компанії "Мегаватт енерго" – тобто або на 43,41%, - йдеться у повідомленні. 

В Антимонопольному комітеті розцінюють таке завищення як зловживання, або вище зазначені компанії домінують на ринку. Зауважують, що комітет рекомендував постачальникам своєчасно інформувати споживачів про зміни в ціні.

Також зазначають, що у грудні 2019 року "Київоблгаз збут" вже отримував штраф за донарахування споживачам об’ємів використаного газу понад обсяги, визначені лічильниками.

Нагадаємо, що в Україні гранична ціна на газ буде на рівні 6,99 грн за кубометр.

Читати "Моя Київщина" у Facebook