#

Контрафактні цигарки продавали через сайти та месенджери: БЕБ ліквідувало схему на Київщині

25.06.2026 17:54
Контрафактні цигарки продавали через сайти та месенджери: БЕБ ліквідувало схему на Київщині
Понад 16 тисяч пачок сигарет без акцизу вилучили детективи БЕБ

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області ліквідували схему незаконного збуту контрафактних тютюнових виробів. Нелегальні цигарки продавали через спеціалізовані сайти та месенджери, а замовлення відправляли покупцям по всій Україні

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з покликанням на пресслужбу БЕБ.

За даними слідства, організаторами підпільного бізнесу була група осіб, яка налагодила оптові закупівлі сигарет без марок акцизного податку. Для пошуку клієнтів фігуранти створили мережу онлайн-платформ і каналів у популярних месенджерах.


Невеликі замовлення учасники схеми надсилали поштовими операторами, а великі партії контрафактної продукції перевозили власним транспортом.

Під час проведення обшуків та слідчих дій правоохоронці вилучили:

  • понад 16 тисяч пачок тютюнових виробів без акцизних марок;
  • мікроавтобус, який використовували для транспортування нелегального товару.

Загальна вартість вилученої продукції становить понад 1,6 млн грн.

Досудове розслідування здійснюють за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України — незаконне придбання, зберігання, транспортування та збут підакцизних товарів за попередньою змовою групою осіб.

Наразі детективи БЕБ встановлюють канали постачання сировини та інших можливих учасників схеми. Процесуальне керівництво у справі здійснює Київська обласна прокуратура.

Нагадаємо, прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо мешканця Хмельниччини, який організував незаконний збут підакцизної продукції на території Київської та Хмельницької областей.

Читати "Моя Київщина" у Telegram