#

"Лісова ферма" у Ставищі: переселенці із міста втілюють проєкт зі сталого сільського господарства (ФОТО)

25.01.2022 19:20
"Лісова ферма" у Ставищі: переселенці із міста втілюють проєкт зі сталого сільського господарства (ФОТО)
Віктор Чіркін

У Ставищі сім'я Чіркіних, яка переїхала із міста, займається фермерським господарством, де культивує рідкісне явище в Україні – пермакультуру

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на спільноту "Туризм на Київщині" у Facebook.

Вже протягом десяти років сім'я Чіркіних веде невелике фермерське господарство за принципом пермакультури, тобто працює із мінімальними витратами праці та без шкоди для довкілля. Зазначимо, що першими у 2010 році із міста до села преїхали батьки Віктора Чіркіна, й на батьківському обійсті почали вести звичайне сільське господарство. Віктор після закінчення навчання у США працював у Харкові в компанії із продажу інтернетобладнання. Проте, згодом він поїхав до батьків у Ставище.

Наразі фермер працює за трьома напрямками – випікання хлібу, виготовлення молочної продукції та побудова печей. Хліб сім'я випікає у власній печі, а місцеві мешканці є постійними покупцями товару.

Найбільше уваги фермери приділяють молочній продукції. В основному вони готують два види твердого сиру із витримкою понад два місяці і п'ять м'яких сирів. Та найбільшою популярністю у покупців користуються йогурти і крем-десерти, бо все смачне та органічне Продукція реалізовується на місці, але також, щосуботи її можна придбати у Білій Церкві на ринку.

Крім праці на фермі, Віктор Чіркін на власному ютуб-каналі проводить майстер-класи із виготовлення смаколиків та ділиться досвідом сировара. Зараз він працює над новим проєктом, але поки зберігає інтригу.

Нагадаємо, що учні Ставищенської громади перейшли на дистаційне навчання через COVID-19.
Читати "Моя Київщина" у Telegram