#

Майже 100 тисяч жителів Київщини досі залишаються без газу та води

18.04.2022 15:25
Майже 100 тисяч жителів Київщини досі залишаються без газу та води
Фото з мережі Інтернет

Стало відомо, яка ситуація з газо- та водопостачанням у звільнених від загарбника територіях Київщини

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на пресслужбу Київської обласної військової адміністрації.   

У звільнених від російської окупації населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів Київської області продовжують відбудову інфраструктури. Так, 17 квітня роботи з відновлення газопостачання велися в 14 населених пунктах, у понад десяти ведуться роботи з повернення водопостачання.

Зокрема, у КОВА повідомили що в Ірпені АК "Київводоканал" завершив роботи на каналізаційному колекторі, який було пошкоджено ворожими обстрілами. Колектор готовий до експлуатації і почне працювати, щойно буде відновлено суміжні об’єкти інфраструктури. 

Крім того, протягом дня виконувалися аварійно-відновлювальні роботи системи газопостачання та підготовчі роботи до відновлення в 14 населених пунктах, у тому числі в місті Ірпінь, селі Горенка, смт Гостомель.

Послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення відсутні у 11 населених пунктах (84 689 абонентів), зокрема:

Бучанський район

 • Бучанська ТГ – (2 населені пункти) – місто Буча, смт Ворзель;
 • Ірпінська ТГ – (3 населені пункти) – місто Ірпінь, село Михайлівка-Рубежівка, село Козинці;
 • Гостомельська ТГ – смт Гостомель;
 • Макарівська ТГ – смт Макарів (частково);
 • Бородянська ТГ – смт Бородянка;
 • Немішаївська ТГ – смт Немішаєве (частково).

Вишгородський район

 • Іванківська ТГ – смт Іванків (20% селища);
 • Димерська ТГ – (2 населені пункти) смт Димер, село Демидів.

У селі Микуличі Немішаївської ТГ генератор забезпечує роботу свердловини, вода подається в домівки. У селах Клавдієво-Тарасове та Пороскотень вода подається в домівки. У смт Немішаєве організовано постачання генераторів для запуску водопостачання та водовідведення.

15 квітня у Бородянці фахівці АТ "Київводоканал" завершили роботи на головній каналізаційній насосній станції в селищі. З приміщення станції повністю відкачали понад 7000 м3 стічних вод. Тепер фахівці зможуть виконати ремонт затопленого обладнання та повністю відновити роботу каналізаційної станції.

У смт Макарів частково відновлено електропостачання та централізоване водопостачання населенню.

16 квітня в смт Іванків повністю було відновлено електропостачання, таким чином усі свердловини в роботі підключено до електропостачання, вода у систему запущена. Наразі 80% абонентів селища забезпечено цілодобовим централізованим водопостачання, решта 20% почасово – 4 години вранці і 4 години ввечері до з’ясування якості питної води.

За попередню добу було повністю або частково відновлено розподіл газу в 12 населених пунктах до 6914 об’єктів споживачів. Загалом, повністю або частково відновлено розподіл газу у 85 населених пунктах для 51 981 об’єктів споживачів, зокрема:

 • Бучанського району – у 39 населених пунктах;
 • Броварського району – у 36 населених пунктах;
 • Вишгородського району – у 9 населених пунктах;
 • Фастівського району – в одному населеному пункті.

Без газопостачання залишається 34 населених пункти, зокрема:

 • Бучанського р-ну – 31 населений пункт (Галинка, Дмитрівка, Загальці, Качали, Стара Буда, Блиставиця, Ворзель, Гаврилівка, Луб’янка, Мироцьке, Тарасівщина, Горенка, Гостомель, Мощун, Озера, Дмитрівка, Хмільна, Діброва, Забуччя, Ірпінь, Козинці, Калинівка, Копилів, Липівка, Лозовик, Мар’янівка, Миколаївка, Мотижин, Почепин, Королівка, Микуличі);
 • Броварського р-ну – залишок у селі Мокрець (Калитянська ТГ);
 • Вишгородського р-ну – 3 населені пункти (Заруддя, Кропивня, Кухарі).

Усього без газопостачання залишається 97 368 споживачів.

Нагадаємо, що нещодавно через дизель-генератори наповнили питною водою декілька водонапірних башт міста Буча, що дозволило забезпечити частину міста.

Читати "Моя Київщина" у Telegram