#

Медведчук – колаборант: Порошенко вимагає запровадити кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором

12.02.2021 13:27
Медведчук – колаборант: Порошенко вимагає запровадити кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором
Петро Порошенко

Партія Порошенка ініціює законопроекти, що спрямовані на боротьбу з російською пропагандою та протидію колабораціонізму

Як повідомляє "Моя Київщина" з посиланням на заяву лідера партії Петра Порошенка, "Європейська Солідарність" підтримала рішення РНБО щодо санкцій проти де-факто російських телеканалів "112 Україна", "NewsOne" та "Zik"

Однак цього кроку недостатньо, каже Порошенко. На його думку потрібно запровадити жорстку кримінальну відповідальність за умисне і добровільне співробітництво громадян України з країною-агресором, що відбуваються в інтересах країни-агресора і на шкоду національній безпеці України та її союзникам.

Це стосується й одного з лідерів проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука, говорить Петро Порошенко. В ефірі телеканалу "Прямий" він аргументував, чому називає представників ОПЗЖ колаборантами.

Медведчук – точно колаборант. Я маю текст законопроекту. Змістовна частина колаборації полягає в чому? Публічні заклики, спрямовані на підтримку чи співробітництво з державою-агресором або з окупаційною владою. Заклики, щоб ми вели переговори з терористами, заклики виведення Росії із політичної відповідальності за агресію проти України, які неодноразово робили представники ОПЗЖ. Це 100% ознака колаборації, - говорить Порошенко.

Також Порошенко наголосив, що Медведчук причетний до організації масових заходів політичного характеру, пікетування, демонстрацій в рамках співробітництва з державою-агресором, що мають на меті сприяти та надавати допомогу в здійсненні агресивних дій проти України.

Неодноразове розміщення та розгортання інформаційної кампанії, в тому числі і в мережі Інтернет з підтримкою дій держави – агресора в здійснені агресії проти України. Треба не просто застосовувати санкції до телеканалів, а й  дати державі важелі для протидії гібридній агресії, в тому числі в інформаційній сфері, - наголосив лідер "Європейської Солідарності".

Він закликав патріотичні демократичні сили в українському парламенті підтримати ці законопроекти. На переконання "Європейської Солідарності", це буде моментом істини і лакмусовим папірцем – хто на ділі чи тільки на словах захищає національні інтереси України.

Довідково:

5 лютого 2019 року за часів президентства Петра Порошенка Генеральна прокуратура  порушила кримінальне провадження проти Віктора Медведчука за статтями ч.1 ст.110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу.

Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського навесні 2019 року Віктор Медведчук сформував свій телевізійний холдинг. Через це з каналу "Zik" у червні 2019 року на знак протесту звільняється практично весь журналістський колектив, серед них Вахтанг Кіпіані, Сергій Рахманін, Тетяна Даниленко та інші відомі журналісти.

За даними видання "НВ" Офіс президента Зеленського у жовтні 2019 року домовився про інформаційну співпрацю з телеканалами Медведчука. Зокрема, домовився про те, що медіагрупа не критикує особисто президента. А ще Банкова отримала право частково затверджувати гостей в студії "112", "ZIK", "NewsONE", посилаючи їм список дозволених і неугодних спікерів – повідомило джерело "НВ" з оточення Зеленського. За даними видання, переговори  з "медведчуками" вів заступник керівника Офісу Кирило Тимошенко. Він подібні переговори спростовує.

Згодом в ОПУ помітили, що такий контроль не є ефективним критика влади переключилася на партію Слуга народу, а це все одно вплинуло на падіння рейтингів президента і всієї влади загалом. Однією з причин зниження підтримки в оточенні президента стали вважати мовлення медіагрупи, підконтрольної Медведчуку, - пише видання.


Читати "Моя Київщина" у Facebook