#

Мережа з 25-ти індустріальних парків в Україні створить понад 50 тисяч робочих місць, - Чернишов

10.12.2021 13:40
Мережа з 25-ти індустріальних парків в Україні створить понад 50 тисяч робочих місць, - Чернишов
Олексій Чернишов

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів, що уряд планує побудувати інфраструктуру для створення не менш ніж 25-ти індустріальних парків

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій України.

За його словами, така мережа здатна забезпечити для країни додатково понад 50 тисяч робочих місць та ще 150-200 тисяч — у суміжних галузях.

Міністр Олексій Чернишов  сказав:

Мережа з не менш ніж 25-ти індустріальних парків створить понад 50 тисяч робочих місць. Це не враховуючи зайнятість людей у суміжних галузях. Йдеться про мультиплікатор в економіці. Адже одне робоче місце в індустріальному парку створює 3-4 робочих місця у суміжних секторах — будівництві, логістиці, консалтингу. Також важливо, щоб в індустріальних парках робили акцент на виготовленні товарів з високою доданою вартістю. У результаті такі майданчики вже в найближчій перспективі здатні будуть розкрити економічний, науковий та інвестиційний потенціал громад і стати своєрідним "щепленням" проти трудової міграції.

У повідомленні наголошується, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до ЗУ №4416-1 "Про індустріальні парки". Документ запроваджує фінансові, інфраструктурні та інституційні стимули для інвесторів в індустріальні парки (ІП).

Наразі очікуються для розгляду у першому читанні законопроєкти 5688 та 5689, які запровадять фіскальні стимули. Йдеться про звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на десять років за його реінвестування в розвиток, звільнення від оподаткування митом та ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання, встановлення пільг з податку на нерухомість за рішенням громади.

Нагадаємо, що ексголова Київської ОДА міністр Чернишов продовжує реформування будівельної галузі.

Читати "Моя Київщина" у Telegram