#

Монополія в дії: стало відомо як "Київоблгаз" незаконно відключає клієнтів

28.10.2020 18:57
Монополія в дії: стало відомо як "Київоблгаз" незаконно відключає клієнтів
Фото з мережі Інтернет

Сьогодні, 28 жовтня, у селі Тарасівка Києво-Святошинського району працівники "Київоблгазу", який належить скандальному олігарху-втікачу Дмитру Фірташу, незаконно відключили будинок від газопостачання, керуючись абсолютно формальними причинами.

Як повідомляє "Моя Київщина", виїзна група "Київоблгазу" повідомила людям про те, що вони вирішили перевірити будинок на предмет безпеки. Утім, замість того, щоб робити перевірку вони (в особі інспектора "Київоблгазу" Станіслава Бржезінського) почали стверджувати, що договір, підписаний жителями будинку і "Київоблгазом" є недійсним, а їм "не подобається" газовий лічильник, який вони ж самі і встановлювали раніше. Що саме їм не подобається в договорі, який вони ж і підписали, а також яка проблема в лічильнику, вони пояснити не змогли.

Водночас представники "Київоблгазу" визнали громадян такими, що несанкціоновано відбирають газ. Хоча яка може йти мова про незаконний відбір, якщо будинок був законно – з відповідними проектами і дозволами – підключений до газу ще у 70-х роках минулого сторіччя – незрозуміло.

У результаті газовики фізично відрізали житловий приватний будинок від газопостачання, в ультимативній формі вимагаючи перезаключити з ними договір в офісі. У результаті, ціла родина залишилася без опалення (в будинку – газовий котел) і можливості приготувати їжу. 

Як повідомили потерпілі "Моїй Київщині", вони опинилися в, м’яко кажучи,  нестандартній ситуації, оскільки ані у правоохоронних органів, ані в обласної влади немає повноважень впливати на монополіста.


Довідка:

Дмитро Фірташ – олігарх, власник "Київоблгазу", який з березня 2014 року перебуває в Австрії, чекаючи на рішення про екстрадицію до США, де його підозрюють в корупційних діях.

Дмитро Дронов – директор "Київоблгазу". Колишній член Партії Регіонів, у 2015 році невдало балотувався в депутати облради від партії "Нові обличчя".

"Київоблгаз" – компанія-монополіст, яка займається розподіленням, транспортуванням та постачанням газу у Київській області. Через низку скандалів чимало політиків на Київщині (зокрема, "Батьківщина") виступає за реприватизацію даної компанії і позбавлення Дмитра Фірташа права на власність.

Читати "Моя Київщина" у Telegram