#

На Білоцерківщині БЕБ припинило діяльність мережі нелегальних АЗС (ФОТО)

06.04.2026 18:43
На Білоцерківщині БЕБ припинило діяльність мережі нелегальних АЗС (ФОТО)
АЗС здійснювали незаконне зберігання та реалізацію фальсифікованого пального

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України у Київській області, в межах двох кримінальних проваджень припинили діяльність п’яти нелегальних автозаправних станцій. Пункти реалізації пального функціонували у Білоцерківському районі

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Бюро.

Слідством встановлено, що АЗС здійснювали незаконне зберігання та реалізацію фальсифікованого пального. За оперативними даними, пальне закуповували на нелегальній нафтобазі, діяльність якої не була відображена у відповідних реєстрах та здійснювалася без належних дозвільних документів. Під час обшуків на АЗС не виявлено жодних сертифікатів якості, паспортів пального чи супровідної документації, що підтверджувала б законне походження нафтопродуктів.

У ході проведення слідчих дій вилучено близько 50 тонн дизельного пального, понад 30 тонн бензину марки А-95. Окрім паливно-мастильних матеріалів, з незаконного обігу вилучено 3 ємності для зберігання пального, 2 паливно-розподільних комплекси, а також комп’ютерну техніку, чорнові записи та фінансово-господарську документацію, що підтверджує незаконну діяльність.

За попередніми оцінками, загальна вартість вилученого пального та обладнання становить понад 6 млн грн.


Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) триває.  Процесуальне керівництво - прокурори Київської обласної прокуратури.

Ми системно протидіємо тіньовому ринку пального, адже це не лише втрати бюджету, а й ризики для споживачів. Кожен такий факт - це про безпеку і справедливу конкуренцію

- зазначив керівник Територіального управління БЕБ у Київській області Віталій Перунін.

Нагадаємо, раніше детективи Бюро економічної безпеки у Київській області припинили діяльність нелегальної автозаправної станції у Броварському районі, де продавали пальне сумнівної якості без ліцензій та паспортів якості. Під час обшуків вилучили понад 12 тисяч літрів пального, обладнання, документацію та готівку.

Читати "Моя Київщина" у Telegram