#

На Богуславщині місцевих депутатів притягнуть до відповідальності, - ЗМІ (ФОТО)

26.06.2020 11:46
На Богуславщині місцевих депутатів притягнуть до відповідальності, - ЗМІ (ФОТО)
Фото з мережі Інтернет

Депутати Медвинської територіальної громади заборонили журналістам перебувати на засіданні сесії ради, чим порушили закон України

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на допис Віктора Коломійця у Facebook.

Відомо, що кореспонденток радіостанції "Богуслав-FM" Оксану Федусенко та Юлію Пахлеванян не пустили на засідання сесії ради Медвинської ОТГ аргументуючи такий вчинок відсутністю акредитації. Ба більше, голова громади Світлана Пласкун заявила, що журналістки не дотрималися регламенту Медвинської сільради, що потрактували як неповагу з боку ЗМІ.

На місце події викликали працівників Богуславського відділку поліції, які зафіксували порушення за ст.171 ККУ (Перешкоджання журналістській діяльності). Ба більше, секретар Національної спілки журналістів України, юрист Валерій Макеєв говорить, що відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень.

Відповідно до п.2 ст.25 Закону України "Про інформацію" журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством, - говорить юрист.

Відтак, у справі тепер будуть розбиратися правоохоронці.

Нагадаємо, що жертвами пограбування у селищі Козин Обухівського району стали ексочільник концерну "Олімп" Різван Дамірлі та його дружина, відома дизайнерка Ольга Немирівська.Читати "Моя Київщина" у Telegram