#

На Бориспільщині незаконно продали землю лісового призначення

31.03.2021 12:10
На Бориспільщині незаконно продали землю лісового призначення
Фото з мережі інтернет

Київська обласна прокуратура через суд вимагає повернути державі землі лісогосподарського призначення, площею 1,5 га та вартістю понад 26 мільйонів гривень

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на пресслужбу прокуратури у Київській області.

У 2008 році Бориспільська районна держадміністрація видала розпорядження, за яким передала у приватну власність громадян земельні ділянки загальною площею 1,5 га для ведення особистого селянського господарства на території Щасливської сільської ради. Проте згодом одне товариство скупило всі ці ділянки за договорами купівлі-продажу.

При цьому, відведення у приватну власність вищезазначених земель відбулося з порушенням вимог земельного та лісового законодавства, оскільки останні відносились до земель державної власності лісогосподарського призначення та перебували в постійному користуванні ДП "Бориспільське лісове господарство" для ведення лісового господарства. Рішення органів державної влади про вилучення цих земель із держлісфонду та зміни їх цільового призначення не приймались, підприємство як землекористувач згоду на вилучення (припинення) права користування ними не надавало, – пишуть у прокуратурі.

Також у повідомленні додали, що законодавством не передбачено можливості отримання у приватну власність земель лісогосподарського призначення для потреб не пов’язаних із веденням лісового господарства.

Саме тому обласна прокуратура пред’явила позов до господарського суду Київської області про визнання недійсними розпоряджень та повернення на користь держави лісових земель.

Нагадаємо, що міська влада Білої Церкви планує викупити земельну ділянку для розширення кладовища.

Читати "Моя Київщина" у Facebook