#

На Київщині презентували Віртуальний музей бортництва (ФОТО)

29.10.2020 16:29
На Київщині презентували Віртуальний музей бортництва (ФОТО)
Фото з місця події

Нещодавно у Києві презентували новостворений Віртуальний музей бортництва по закінченню Національного проєкту  "Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".

Сьогодні сайт музею бортництва працює у вільному доступі. Це єдина за своїми масштабами платформа, яка у повному обсязі презентує традицію бортництва в Україні.  

Це прадавня традиція, дуже значуща для України. Ми знаємо про існування бортництва упродовж півтори тисячі років. І його роль ще не достатньо розкрита, висвітлена і презентована. Раніше вважалося, що осередки бортництва в Україні існують лише у Житомирській та Рівненській областях. Проте нам вдалося знайти локальні осередки на Київщині, тож ми будемо створювати облікову картку і подавати на розгляд експертної ради при Міністерстві культури та інформаційної політики України з тим, щоб розширити ареал бортництва в Україні, - зазначила куратор проєкту Влада Литовченко.

Народний депутат України Єлізавета Богуцька зазначила, що крім національного списку, потрібно добиватися включення українського бортництва до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Ми європейська країна, і традиції бортництва у нас ніколи не зникали. Вони просто мало популяризувалися і про них мало знають, - нарікає науковий керівник проєкту Галина Бондаренко.

Національний проєкт "Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі" був реалізований за підтримки Київської, Житомирської та Рівненської облдержадміністрацій, а також Українського культурного фонду. Партнерами проєкту виступили Вишгородська міська рада, Управління культури і туризму Рівненської ОДА, Олевський краєзначий музей та Сарненський історико-етнографічний музей.

Нагадаємо, що у Київській області створили п’ять заповідних об’єктів – під захистом тепер старовинні дуби та озера, а також популяція сон-трави.Читати "Моя Київщина" у Facebook