На Київщині продемонстрували нові методики розмінування деокупованих територій
На Київщині триває процес гуманітарного розмінування, зокрема оператори протимінної діяльності продовжують нетехнічне обстеження деокупованих територій
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Армія".
Нещодавно у Великодимерській селищній раді Броварського району відбулася зустріч, присвячена демонстрації нових методів та практик розмінування.
У заході, який організував благодійний фонд "Розмінування України", взяв участь і полковник Олег Шуварський, заступник начальника Головного управління протимінної діяльності.
Під час заходу учасникам продемонстрували сучасні безпілотні наземні та авіаційні комплекси для виявлення вибухонебезпечних предметів, а також новітні методики нетехнічного обстеження територій.
Зокрема, використовували аналітичний підхід, що включав аналіз супутникових знімків, опитування місцевих жителів та дослідження бойових дій, які могли залишити після себе мінні загородження або боєприпаси.
Під час практичної частини зустрічі спеціалісти фонду "Розмінування України" та колеги з фундації "Поступ" обстежили визначену ділянку за допомогою безпілотників із магнітометрами.
Ця технологія дозволяє виявляти магнітні аномалії, що можуть вказувати на наявність снарядів, мін або інших вибухонебезпечних предметів, без ризику для життя демінерів.
Полковник Олег Шуварський підкреслив важливість дотримання національних та міжнародних стандартів з протимінної діяльності.
Він також повідомив, що кількість сертифікованих операторів розмінування в Україні зростає, і наразі їх уже 64. Завдяки проведеним обстеженням, 32 тисячі квадратних кілометрів території були визнані безпечними для цивільного населення.
Обмін досвідом у сфері розмінування залишається важливою складовою для збереження життя та безпеки громадян України.
Нагадаємо, що на Київщині енергетики відновили електропостачання після атаки дронами.
Читати "Моя Київщина" у Facebook