#

На Київщині запровадили систему дистанційного моніторингу риболовних суден (ФОТО)

27.09.2020 17:05
На Київщині запровадили систему дистанційного моніторингу риболовних суден (ФОТО)
Фото з місця події

На Київщині почала діяти система дистанційного моніторингу риболовних суден

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на спільноту "Держрибагентство України" у Facebook.

Відповідно до п. 21 Режиму рибальства у рибогосподарських водних об'єктах (їхніх частинах) України у 2020 році судна флоту рибної промисловості мають відповідати вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 963 "Про створення системи моніторингу риболовних суден".

Тобто судна мають бути оснащені технічними засобами дистанційного контролю. Здійснення спеціального використання водних біоресурсів на суднах, які не обладнані технічними засобами дистанційного контролю або якщо такі засоби не працюють – не допускається.

Таким чином, користувачі водних біоресурсів зобов’язані встановити GPS-модуль на борту свого плавзасобу.

На сьогодні GPS-трекери встановлено на 162 риболовних суднах, що складає більше 80% від загальної кількості плавзасобів користувачів, які здійснюють свою діяльність на Київському та Канівському водосховищах у межах Київщини.

Завдяки цьому є змога в онлайн режимі відслідковувати рух усіх суден, які здійснюють промисловий вилов.

Система дистанційного моніторингу риболовних суден сприятиме мінімізації незаконного вилову риби користувачами. Адже одразу після того, як судно потрапить у заборонену для здійснення промислового рибальства ділянку – до рибоохоронного патруля надійде звуковий сигнал і на місце події оперативно прибуде рейдова група. Наразі це пілотний проєкт, згодом така практика буде запроваджена по всій Україні, – зазначив т.в.о. Голови Держрибагентства Олег Баздуганов.

Нагадаємо, що 24 вересня правоохоронці Київщини затримали 28-річного крадія авітвок.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: