#

На Київщині під час зйомок сюжету про нерухомість міністра фінансів побили журналістів (ВІДЕО)

24.04.2018 12:51
На Київщині під час зйомок сюжету про нерухомість міністра фінансів побили журналістів (ВІДЕО)

Минулої суботи, 21 квітня, на території закритого VIP-поселення «Золоче» Київщини під час зйомок стався напад на журналіста Ігоря Колтунова та оператора Владислава Плешакова програми «Гроші»

Знімальна група робила сюжет про нерухомість міністра фінансів України Олександра Данилюка. Тоді й стався напад, саме біля будинку високопосадовця.

«Щойно журналісти почали знімати будинок на телефон, на них напали, стали забороняти зйомку, намагалися відібрати відео у знімальної групи "Гроші" та навіть душити, а потім збити позашляховиком оператора програми, аби тільки українці не побачили розкішне житло держслужбовця», – повідомила прес-служба каналу.

На каналі стверджують, що напад вчинили охоронці поселення та, зокрема, Олександр Шурупов, котрий представився головою містечка, він і віддав наказ охоронцям перешкоджати зйомці.

За повідомленням прес-служби «1+1», співробітники «Грошей» подали заяву до поліції на підставі статті 171 Кримінального кодексу України (про перешкоджання журналістській діяльності).

 «Поліція виїжджала на місце. Однак знімальна група не писала жодних заяв, що їм запропонували зробити неодноразово. Якщо таке звернення і заява в поліцію будуть, ми готові реагувати і розслідувати цей інцидент», – повідомив речник Нацполіції України Ярослав Тракало.

На кадрах відео, котре опублікував телеканал, незрозуміло, чи є територія містечка приватною та чи мали журналісти дозвіл на зйомку.

«Детектору медіа» журналіст Колтунов повідомив, що вхід на територію VIP-поселення вільний для пішоходів і що вони були на громадському тротуарі та цілком законно знімали фасад, не заходячи на приватну територію.

«Журналістська група проводила відео-фіксацію знаходячись на території, вільній для відвідування громадськості та не заходячи на приватну територію власника. Під час інциденту, коли на групу напали вперше, співробітники "1+1" пояснили охоронцям, що є журналістами. Ігор Колтунов пред’явив посвідчення журналіста чоловіку, що представився головою містечка», – повідомили в прес-службі каналу.

«Детектор медіа» також попросив прокоментувати дії журналістів та нападників медіаюриста Інституту масової інформації Романа Головенка.

«Якщо територія елітного містечка оформлена на одного власника (наприклад, дачний кооператив), а не знаходиться в комунальній власності, то він формально може заборонити зйомку, але, як бачимо з камерами на мобільний, це неефективно і про це мало б висіти попередження на вході в містечко. Й навіть якби журналісти цю заборону порушили (ми не знаємо чи вона навіть формально існує), то це не дозволяє їх бити і відбирати телефони (хіба викликати поліцію). Тому тут є ознаки перешкоджання професійній діяльності журналістів. Але з боку каналу "1+1" мало бути б чітко відокремлено факт нападу від особи самого Данилюка (що в сюжеті не дуже зрозуміло), бо поки нема якихось доказів, що напад вчинено за вказівкою останнього і така навряд чи взагалі існувала», – прокоментував медіаюрист.

Увечері 23 квітня на сторінці Олександра Данилюка у Facebook з'явилося повідомлення про те, що він має конфлікт із власником «1+1 медіа» Ігорем Коломойським і що раніше «Гроші» зробили «замовний сюжет» про начебто його нерухомість у Лондоні.

Читати "Моя Київщина" у Telegram