#

На Вишгородщині обгородили берег річки Десна (ФОТО)

02.06.2020 15:23
На Вишгородщині обгородили берег річки Десна (ФОТО)
Фото з місця події

Правоохоронці з’ясовують, хто і на якій підставі обмежив людям доступ до берега річки  

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Погляд". 

У селі Осещина ніколи не бракувало води. Можливо, саме через її надмір, як стверджує ресурс «Легенди України», свого часу ця територія була непридатною до проживання людей.

«По-перше, постійні затоплення, а по-друге, була ця місцевість безлюдною. І саме тому тут почали селитися ченці – пустельники. А з часом сюди почали відселяти з великих міст, таких як Київ, Чернігів та інших, людей, хворих на проказу. Через деякий час ці хворі зцілювалися. Ми віримо, що вони зцілювалися завдяки молитвам тих самих ченців – пустельників, вчені стверджують – завдяки цілющим водам річки Десна, багатим на вміст йоду», – зазначає ресурс.

Ще одна легенда про село також пов’язана з водою, з тим, що навесні здавна Осещину затоплювали води річок Дніпра і Десни, і людям доводилось прив’язувати до дерев усе своє майно, навіть будівлі.

Нині води у селі теж вдосталь. Адже воно з трьох боків оточене водами  Дніпра, Десни та обвідного каналу Київського водосховища. От тільки з доступом до водойм останнім часом виникають проблеми.

Обурені люди почали писати про це у соцмережах. Відгукнулася народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк, і днями повідомила про те, що Національна поліція внесла в реєстр кримінальних проваджень інформацію щодо загородження набережної Десни у зоні санітарної охорони водойми.

Журналісти «Погляду» побували в Осещині, і побачили, що паркан загородив проїзд до берега. Машини близько до нього під’їхати не можуть.

Рибалки приїжджають сюди й зараз. Один із них, киянин Валерій, котрий уже багато років приїжджає сюди, був здивований тим, що тут поставили паркан, і сказав «Погляду», що все одно відвідуватиме ці місця, хоча до води доведеться йти пішки, поставивши машину перед парканом.

«До народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк надійшло звернення від жителів Осещини про те, що на території прибережної зони річки Десна відбулося самозахоплення території, яка знаходиться у зоні санітарної охорони водойм, – розповів «Погляду» помічник нардепа В’ячеслав Шутенко. – Ми  як помічники нардепа виїхали сюди й побачили, що цей паркан загороджує вільний доступ громадян до прибережної зони Десни, і ще й в кінці цього паркана бульдозером зроблені два земляних насипи, щоб автомобілі не могли проїхати безпосередньо до водойми. Дорога уздовж цього паркану, за інформацією, яку маємо від Хотянівської сільської ради, знаходиться на її балансі, і паркан встановлений без дозвільних документів. Після того, як ми зафіксували, що тут відбувається, народний депутат звернулася до національної поліції, було досить швидко внесено дані до єдиного реєстру кримінальних проваджень. Власне, тут можна говорити про дві частини паркана. Одна з них, за інформацією, яку ми маємо, встановлена навкруги ділянки, яка відведена для будівництва котеджного містечка River Garden. А нещодавно встановлена ще одна частина паркана, яка й викликала обурення людей.  Тож  слідчо-оперативна група має встановити, хто це зробив, на якій підставі встановлено цей паркан, чи має до нього стосунок River Garden. Бо це схоже на самозахоплення території. А законодавством України всім громадянам гарантується вільний доступ до водойм для відпочинку, купання, спортивної та любительської риболовлі. Згідно законодавства, власник повинен протягом 10 днів забезпечити демонтаж незаконно встановлений паркана, а якщо цього зроблено не буде, то Хотянівська сільська рада як орган місцевого самоврядування має прийняти рішення про його знесення».

Також В’ячеслав Шутенко зазначив, що представники Хотянівської сільської ради йому розповіли, що вони вже пробували з’ясувати, хто встановив цей паркан, намагалися вийти на контакт з охороною містечка River Garden, але ніякого пояснення не отримали, у них жбурляли каміння і навіть стріляли.

Виконуючий обов’язки сільського голови Хотянівки Ігор Грищенко розповів «Погляду», що цей паркан почали встановлювати ще взимку, але сільська рада ніяких дозволів на це не надавала, до них ніхто не звертався. Більше того – голова сільради не знає, хто нині власник земельної ділянки, на якій будується River Garden, бо, за його словами, ця земля не раз перепродавалась. Зате про незаконний паркан знає Генпрокуратура.

«До нас надійшов запит з Генеральної прокуратури про те, чи надавала сільрада дозвіл про встановлення паркана. Ми відповіли, що не надавала», – зазначив Ігор Грищенко, і повідомив, що звертатиметься до  правоохоронних органів.

Та, можливо, сільраді до правоохоронців уже звертатися й не треба, бо учора, 1 червня, слідчо-оперативна група вже розпочала вивчення «парканного питання». Перед тим як завітати до в.о. сільського голови, журналісти «Погляду» поспілкувалися з  слідчим Вишгородського відділу поліції  Вікторією Тимошенко, яка приїхала в Осещину для проведення слідчих дій.

«На даний час проводиться огляд місця події за кримінальним провадженням, відомості про яке внесені до відповідного реєстру за фактом самовільного захоплення земельної ділянки, розташованої поблизу річки Десна. Далі буде проводитись досудове розслідування і встановлюватимуться всі обставини і всі особи, причетні до даного правопорушення», – повідомила Вікторія Тимошенко. 

Їй вдалося поспілкуватися й з кимось із співробітників River Garden, втім, детальнішої інформації про це журналістам слідча не повідомила, а чоловік швидко зник за воротами містечка-новобудови, відмовившись контактувати з журналістами.

До речі, це не єдине місце в Осещині, де перекрито доступ до води.

В’ячеслав Шутенко показав й місце з іншого боку котеджного містечка, де бетонний паркан закінчується колючим дротом.

«Раніше тут прибережна зона йшла прямо, а тепер заглибина, тут штучно зроблений берег річки. З якою метою – можна тільки здогадуватись, можливо, це для водного транспорту. Але – загородили вільний доступ громадян до берега річки. Ми як команда народного депутата робитимемо все можливе, щоб такі паркани були законним чином демонтовані», – зауважив помічник народного депутата.

Та нині своє слово мають сказати правоохоронці, які проводять слідчі дії.

А люди чекають вирішення «парканного питання» в Осещині. Бо у  селі, яке з трьох боків оточене водою, не мати доступу до води – щонайменше нелогічно.

Нагадаємо, що на Київщині погіршилася якість води у річках та водосховищах. Читати "Моя Київщина" у Facebook