#

"Нове село" на Київщині: Зеленський реалізує проєкт і в столичній області

09.03.2021 19:40
"Нове село" на Київщині: Зеленський реалізує проєкт і в столичній області
Фото з мережі інтернет

Президент Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Культура, медіа, туризм" розповів про реалізацію проєкту "Нове село" на Київщині, який допоможе відновити села та життя в них

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на пресслужбу КОДА.

За словами Володимира Зеленського, молодь та люди працездатного віку нині залишають села через відсутність роботи. Тому поступово занепадають такі галузі життєдіяльності сільських населених пунктів як наприклад освіта.

Ми зараз готуємо 1600 інфраструктурних проектів у кожне село. Програма поки що розрахована на 9-10 років. Половину, 500-600, ми зробимо за найближчі три з половиною – чотири роки, – сказав він.

Також президент розповів, що у селах поблизу контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування влада отримала перший досвід з відновлення життя в селах. За його словами, Там було організовано роботу центрів адмінпослуг, банківських та поштових відділень, магазинів, аптек. Нові заклади активно відвідують навіть люди з сусідніх сіл.

Володимир Зеленський зазначив, що у сучасних українських селах не вистачає інформаційних центрів, де не лише надаватиметься необхідна інформація, а й проводитимуться різноманітні заходи. Також бракує зон відпочинку, паркових зон та дитячих майданчиків.

Реалізація таких проектів може бути профінансована коштом спонсорів або за підтримки бізнесу. Окремо для села також розробляються економічна програма, програма з розвитку АПК, пов’язана з малими фермерськими господарствами та їхньою підтримкою, програма розвитку тваринництва, – повідомив президент.

Нагадаємо, що два дні на Київщині проходитиме літературний онлайн-марафон пам’яті Тараса Шевченка "Єднаймо душі словом Кобзаря!".

Читати "Моя Київщина" у Facebook