Очільниця сектору меморіалізації представила досвід Ірпеня на форумі She Leads Ukraine
Очільниця сектору меморіалізації відділу культури Ірпінської міської ради Софія Мартинюк взяла участь у регіональному форумі She Leads Ukraine, присвяченому ролі жінок у відбудові та розвитку громад, які пережили російську окупацію
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на інформаційне агентство ITV.
Під час заходу учасниці обговорили жіноче лідерство в умовах війни, відповідальність за ухвалення рішень у кризових ситуаціях, а також значення збереження пам’яті в процесах відновлення та перехідного правосуддя.
Софія Мартинюк поділилася досвідом Ірпеня у сфері меморіалізації та формування нової культури пам’яті. Вона наголосила, що меморіалізація — це не лише вшанування загиблих, а й інструмент фіксації та документування подій, що відбулися під час бойових дій, а також форма відповідальності перед громадою і майбутніми поколіннями.
Для мене було важливо проговорити досвід Ірпеня — як меморіалізація стає формою відповідальності перед полеглими, інструментом фіксації й документування подій, а також процесом творення нової культури памʼяті. Щиро дякую всім учасницям за вашу активну позицію, стійкість і за ті неймовірні речі, які ви творите щодня,
— зазначила Софія Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.
Участь представниці Ірпеня у форумі стала можливістю презентувати напрацювання громади на регіональному рівні та долучитися до спільного діалогу про роль жінок у відновленні України.