#

Прокуратура повернула Вишневій громаді незаконно привласнені гуртожитки

10.05.2024 17:09
Прокуратура повернула Вишневій громаді незаконно привласнені гуртожитки
Фото з мережі інтернет

На Київщині прокуратура повернула громаді незаконно привласнені гуртожитки вартістю понад 400 млн грн, право власності на які було незаконно оформлене підприємцями

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Київської обласної прокуратури.

Органи прокуратури Київської області в межах наданих законом представницьких повноважень забезпечують захист інтересів держави у сфері державної та комунальної власності. Прокурори встановили, що, використовуючи недійсні документи 90-их років, спритні підприємці незаконно оформили право власності на житлові приміщення у місті Вишневе. Мова йде про два гуртожитки на 394 кімнати загальною площею понад 10 000 м². Вони побудовані у 1976 та 1981 роках за кошти державних фондів.

Відчуження відбулось з грубими порушеннями встановлених законодавцем гарантій для його мешканців. Нові "власники" гуртожитків шляхом погрози виселення людей зобов’язували їх сплачувати за житло за новими надвисокими тарифами. Вартість за одне місце сягала 7 тисяч гривень на місяць, що дорівнювало оренді 1-кімнатної квартири у столиці. Таким чином людей намагались змусити виселитись з їх кімнат. 

Справи неодноразово розглядалась судами. Учасниками даних справ було понад 70 сторін, а позитивного рішення очікували дві тисячі мешканців гуртожитків, серед яких більше 40 дітей. Завдяки наполегливій та принциповій позиції органів прокуратури області у справі, господарський суд Київської задовольнив позов прокуратури. Рішення суду першої інстанції залишалось без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій. Спірні гуртожитки вартістю майже 400 млн грн витребувані з незаконного володіння та скасовано реєстрацію прав на зазначені житлові будівлі за товариствами. Нині вони повернуті територіальній громаді міста Вишневе.

Нагадаємо, що Київська обласна прокуратура в судовому порядку повернула державі Саливонківське водосховище та земельну ділянку під ним площею 220 га вартістю понад 8 млрд грн.

Читати "Моя Київщина" у Telegram