#

Протягом тижня Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Іспанією та Швецією

31.05.2024 14:38
Протягом тижня Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Іспанією та Швецією
Фото з мережі інтернет

27 травня у Мадриді, а 31 травня у Стокгольмі: протягом тижня Президент України Володимир Зеленський підписав двосторонні Угоди про співробітництво у сфері безпеки відповідно з Іспанією та Швецією

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "УП" та пресслужбу Президента України. 

Документ, підписаний з Іспанією, закріплює зобов’язання Іспанії підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно для відновлення її територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Зокрема, цього року Іспанія надасть Україні 1 млрд євро військової допомоги. Крім того, фіксується готовність Іспанії продовжувати надавати всебічну підтримку протягом усього 10-річного терміну дії угоди. Іспанія підтримує Ініціативу майбутніх Сил оборони України та приєдналася до кількох коаліцій спроможностей у межах Контактної групи з питань оборони України. Це "Інтегрована протиповітряна та протиракетна оборона", "Артилерія", "Бронетехніка", "Морська безпека", "Інформаційні технології" та "Розмінування", які посилять Україну та покращать її оперативну сумісність із НАТО. 

Іспанія й надалі підтримуватиме розвиток Сил безпеки й оборони України, надаватиме сучасне військове обладнання в різних сферах, підтримуватиме медичну підготовку та протезування українських військових, посилить морську безпеку України. Поглиблюватиметься двостороннє безпекове співробітництво у сферах розвідки, боротьби з організованою злочинністю та в оборонній промисловості, зокрема шляхом вивчення можливостей спільного виробництва та визначення можливих джерел фінансування, необхідних для розвитку оборонно-промислової бази України,

- повідомляється на сайті глави держави.

Також в угоді йдеться про гуманітарну допомогу, економічне відновлення та відбудову, підтримку українських реформ на шляху до членства в ЄС і НАТО. Окремі блоки документа присвячені питанням підтримки Української формули миру, посиленню санкцій проти РФ, упровадженню механізму відшкодування збитків та притягненню агресора до відповідальності. Іспанія стала десятою країною, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації, ухваленої Україною та членами "Групи семи" у Вільнюсі 12 липня 2023 року. Загалом до Спільної декларації вже приєдналися 32 держави. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією.

Деталі угоди, підписаної у Стокгольмі, наразі невідомі. Загалом Зеленський анонсував, що під час його перебування у Стокгольмі буде підписано три безпекові угоди.

Нагадаємо, що Світовий банк оприлюднив звіт щодо соціально-економічного становища в Україні, і статистика виглядає дуже невтішно.

Читати "Моя Київщина" у Facebook