#

Річниця трагедії в Броварах: 20 років тому ракета влучила у будинок

20.04.2018 07:41
Річниця трагедії в Броварах: 20 років тому ракета влучила у будинок

Майже 20 років тому, 20 квітня 2000 року у місті Бровари Київської області, ракета "Точка-У" типу "земля-земля", запущенна з полігону "Гончарівське", влучила у житлову 9-поверхівку. У результаті вибуху загинуло 3 особи, та ще 5 отримали поранення

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сайт "Gazeta".

З Гончарівського полігону Чернігівської області близько 15:40 військові запустили ракету "Точка-У". Мала пролетіти 30 км, але замість цього пройшла 90 км і влучила в дев'ятиповерхівку по вул. Незалежності в центрі міста Бровари на Київщині. О 15:30 у житловій 9-поверхівці пролунав вибух. Загинули 3 особи, ще 5 отримали поранення. Міністерство оборони України визнало, що причиною трагедії стало попадання в будинок навчальної ракети класу "земля-земля". Військові експерти називають однією з можливих причин інциденту вибух газогенератора системи енергоподачі ракети, котрий поламався в час польоту.

По данним комісії, пройшов вибух газогенератора, який розташований в хвостовому відділі, і представляє собою пороховий заряд (шашку). В ході цього ракета стала "некерованою і продовжила свій політ як вільно кинуте тіло під кутом до горизонту". 25 квітня жертвам дій військових виплатили по 2 тис. грн компенсацій, сім'ям загиблих - по 5 тис. грн. Родини з 16 квартир переселяють до нового будинку на вулиці Грушевського. А зруйнований під'їзд за рік повністю відновлюють. У квартирах роблять ремонт і передають їх офіцерам.

Читати "Моя Київщина" у Telegram