#

Руйнування енергооб’єктів ДТЕК оцінюються у мільярди гривень

26.03.2024 13:58
Руйнування енергооб’єктів ДТЕК оцінюються у мільярди гривень
Фото з мережі Інтернет

Внаслідок останніх масованих обстрілів енергетичної системи України компанія ДТЕК втратила майже половину свої генеруючих потужностей, що оцінюється у мільярди гривень

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на інтерв'ю виконавчого директора ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі національного телемарафону.

Він розповів, що внаслідок останньої атаки теплова генерація була сильно пошкоджена, а дві електростанції ДТЕК зазнали суттєвих руйнувань.

Ми втратили майже половину енергетичних потужностей. Це по суті наслідки атаки,

– пояснив Сахарук.

Він додав, що руйнування енергооб’єктів настільки масштабні, що оцінюються у мільярди гривень і самотужки українські енергокомпанії не зможуть відновитися.

Тут потрібна допомога зовнішня і Європейського фонду відновлення енергетики, і USAID. Потрібна координація плідна з Міністерством енергетики для того, щоб швидко з’ясувати всі пошкодження, зробити замовлення на обладнання і звертатися за допомогою, тому що це дуже великі масштаби,

– наголосив Сахарук.

Він додав, що обладнання, яке було пошкоджене, виробляється на замовлення і лише оперативне розміщення замовлень та допомога партнерів можуть дозволити якомога швидше відновити зруйноване устаткування.

Нагадаємо, 22 березня РФ завдала масованої атаки по енергетичній інфраструктурі України.

Унаслідок цього були зафіксоване пошкодження обладнання, а оператор енергосистеми "Укренерго" був вимушений застосувати аварійні відключення електроенергії в деяких областях України.

Нагадаємо, що у Фастові та районі заплановані відключення світла.

Читати "Моя Київщина" у Facebook