"Шаную воїнів, біжу за Героїв України" - на Київщині стартувала реєстрація на щорічний забіг (ВІДЕО)

Із 1 липня у Київській області стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України" – захід на вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць України
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на брифінг радника голови Київської обласної військової адміністрації Дмитра Куриловича та пресслужбу КОДА.
Захід приурочений до Дня пам’яті захисників України, який відзначають щороку 29 серпня. Цього року забіг проведуть у Київській області 30 серпня. Реєстрація триватиме з 1 липня до 10 серпня.
Усі охочі можуть обрати дистанцію 2 км, 5 км або 10 км та взяти участь безкоштовно. Традиційною умовою участі є закріплене на футболці ім’я Героя – знайомого чи незнайомого воїна, який віддав життя за незалежність і територіальну цілісність України у період з 2014 по 2025 роки. Також учасників закликають поділитися у соціальних мережах життєписом Героя з тегами #біжузагероя_2025 та #забіг_2025.
На Київщині подія відбудеться у кожній територіальній громаді: її організовуватимуть сільські, селищні та міські ради. Окремо буде проведено обласний забіг – точну локацію повідомимо.
Ініціатором та засновником заходу став батько загиблого воїна Олексія Дурмасенка, Олег. Перший пробіг на вшанування полеглих героїв вперше відбувся 30 серпня 2018 року — долучилися 330 учасників. У 2024 році кількість учасників в Україні та за кордоном сягнула 50 тисяч осіб. Минулого року на Київщині забіг зібрав рекордну кількість учасників – понад 10 тисяч.
Цього року забіг відбудеться по всій Україні 30 серпня також у форматі онлайн – до нього можуть долучитися люди з будь-якого куточка світу. Захід є щорічною патріотичною традицією – нагадуванням про жертовність наших захисників, способом подяки їхнім родинам і підтвердженням, що ми пам’ятаємо про кожного Героя.
Зареєструватися на забіг на Київщині можна за спеціальною формою за посиланням .
Ім’я загиблого Захисника чи Захисниці можна обрати на тематичних сторінках пам’яті:
https://maidanmuseum.org/uk/storinka/nebesna-sotnya-0
Нагадаємо, у травні на Київщині у межах Тижня безбар’єрності пройшов "Броварський забіг".До участі в спортивному заході долучились десятки ветеранів російсько- української війни з Броварів і району, багато хто – після ампутації кінцівок.