#

Шахраї виманювали гроші під виглядом допомоги від відомих фондів: прокуратура Київщини викрила групу (ФОТО)

23.06.2026 15:26
Шахраї виманювали гроші під виглядом допомоги від відомих фондів: прокуратура Київщини викрила групу (ФОТО)
Зловмисники видавали себе за представників відомих благодійних та міжнародних організацій

На Київщині викрили організовану групу, яка, за даними слідства, привласнювала кошти громадян під виглядом оформлення фінансової допомоги від відомих благодійних та міжнародних організацій. Серед потерпілих — військовослужбовці ЗСУ, а сума завданих збитків перевищує 1 млн грн

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Київської обласної прокуратури та відділ комунікації поліції Київської області.

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури правоохоронці викрили групу осіб, які організували масштабну шахрайську схему з виманювання грошей у громадян.

Як встановило слідство, зловмисники видавали себе за представників відомих благодійних та міжнародних організацій, зокрема Фундації Олени Зеленської, платформи UNITED24, благодійного фонду "Повернись живим", Червоного Хреста та UNICEF.

Для пошуку потенційних потерпілих учасники схеми використовували соціальні мережі та інтернет-платформи, зокрема TikTok. Під час прямих ефірів вони переконували людей надати банківські реквізити нібито для отримання грошової допомоги.

Щоб викликати довіру, фігуранти демонстрували підроблені документи та фальшиві підтвердження виплат. В окремих випадках громадян переконували здійснювати так звані "тестові платежі" на підконтрольні рахунки.

За даними правоохоронців, організатори схеми координували роботу учасників, розподіляли ролі, контролювали рух коштів та забезпечували функціонування мережі фішингових сайтів, які імітували офіційні ресурси благодійних організацій.

Після завершення шахрайських кампаній зловмисники видаляли контент, фейкові акаунти та листування з потерпілими, а також припиняли спілкування з ними.

Правоохоронці провели 21 санкціонований обшук на території Житомирської області. Під час слідчих дій вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, цифрові носії інформації, понад 50 банківських карток, більше 120 SIM-карт, готівку, чорнові записи та вісім автомобілів.

Наразі встановлено понад 15 потерпілих. Загальна сума збитків становить понад 1 млн гривень.

Досудове розслідування здійснюється за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене організованою групою або в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Правоохоронці продовжують встановлювати інших потерпілих та осіб, які можуть бути причетними до злочину.

Нагадаємо, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру п’ятьом особам, яких слідство вважає причетними до заволодіння бюджетними коштами, виділеними на ремонтні роботи в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни (нині – Всеукраїнський лікувально-реабілітаційний центр «Циблі»). Пʼятьох чоловіків затримано в порядку ст.615 КПК України.

На фото зображений ще один зловмисник

На фото зображені спецпризначенець із зловмисником

На зображенні може бути: телефон та текст

На зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: телефон та текст «07:29 nPOKyPATyPA YKPA YKPAIHIA A LK On 3a6лoKиpoBaTb Ao6aBиTb A nepeBecTи Ha pyccKий O4иKyBaTи Ha Bac 16:13 MoжHa RKиb AoKa3и wo BиnлaTa npийAe 16:15 unicef હ OFFICIAL REGISTRATION unicef ชัย ลอน 00K14 ធមារ MELSTRAIKIY ENERATIN .. unicele REGETRATION RCUEATION WA 16:16 RcHo 16:17 y Hac Bce 0ФίuίйHo! 16:16 B.AryKи ε 16:17 TaK 16:17 3BиcHo Coo6weHиe»

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст

Читати "Моя Київщина" у Telegram