#

СБУ провела обшуки у митрополита УПЦ МП Павла на Бориспільщині (ФОТО)

02.04.2023 11:30
СБУ провела обшуки у митрополита  УПЦ МП Павла на Бориспільщині (ФОТО)
Фото з місця подій

Учора, 1 квітня, СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу та провела у нього обшуки у селі Вороньків

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу СБУ.

Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебедя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України.

Зокрема, встановлено, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

За місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводилися слідчі дії.

Також увечері, 1 квітня, митрополиту Павлу обрали запобіжний захід — суд відправив його під цілодобовий домашній арешт на два місяці з носінням електронного браслета.

Домашній арешт відбуватиметься за місцем реєстрації митрополита — у селі Вороньків Київської області. Сам Павло стверджує, що там немає зв'язку, світла і навіть "нема, де ночувати".

У 2022 році Служба безпеки України розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, у т.ч. 2 з них було використано в обміні на наших військовослужбовців.

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам рпц заборонено в’їзд в Україну. 

Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, 2 громадянам рф.

Нагадаємо, що  у храмі Русанова пройшла перша служба після переходу громади до ПЦУ.

Читати "Моя Київщина" у Facebook