#

Смертельна ДТП на дорозі з проваллям на Київщині: поліція шукає винних у поганому стані траси

27.05.2024 13:03
Смертельна ДТП на дорозі з проваллям на Київщині: поліція шукає винних у поганому стані траси
Фото з місця подій

Смертельна ДТП сталася ще 22 квітня у Вишгородському районі, мікроавтобус Volkswagen, який віз людей на роботу, потрапив у провалля, яке утворилося просто посеред дороги

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "CrimeZone".

Внаслідок аварії загинули двоє чоловіків віком 22 і 35 років. Ще семеро людей — отримали травми різного ступеня тяжкості.

Попереднє повідомлення поліції Київщини про те, що водій "не дотримався безпечної швидкості, не врахував дорожню обстановку та допустив зʼїзд у прірву" викликало обурення у соцмережах. Адже провалля на дорозі не було ні огороджено, ні позначено.

Крім того, користувачі соцмереж звернули увагу, що асфальт на пошкодженій ділянці лежить просто на грунті, а не на щебневій "подушці".

Інтернет-видання "Київвлада" спробувало розібратися, як посеред траси, де щодня їздять сотні авто, з’явилася прірва і чому там не було бар’єрів і відповідних знаків.

Журналісти звернулися з відповідним інформаційним запитом до Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області, яка з вересня 2022 року є балансоутримувачем автошляху, де сталася смертельна ДТП. До цього дорогу утримував Департамент регіонального розвитку Київської облдержадміністрації (КОДА).

У Службі заявили, що двічі на рік проводять комісійні обстеження автомобільних доріг загального користування державного значення по Київській області.

Як випливає з відповіді, востаннє перевірка автодороги Іванків — Пісківка (на Радомишль) проводилася 3 квітня 2024 року, тобто за три тижні до смертельної ДТП. За її результатами був складений відповідний Акт весняного комісійного обстеження.

Чи була ця перевірка проведена фактично та чому в такому разі було допущено трагедію — тепер в рамках кримінального провадження з’ясовує поліція, яка шукає винного саме серед відповідальних за стан цієї дороги,

— зазначає "Київлада".

У слідчому відділі Вишгородського райуправління поліції журналістам видання повідомили, що проводять розслідування за фактом порушення невстановленою на даний час особою, відповідальною за утримання вказаної автодороги, "норм і правил, що стосуються убезпечення дорожнього рух".

Правоохоронці не вказують статтю, за якою розпочали провадження, але, ймовірно, мова йде про ст. 288 Кримінального кодексу — ""Порушення нормативно-правових актів, норм і правил, що стосуються убезпечення дорожнього руху". Санкція статті передбачає широкий спектр покарання: від 34 тисяч гривень штрафу до 5 років тюрми.

Журналісти "Київвлади" з’ясували, що за останні роки ремонт автодороги Іванків — Радомишль на різних ділянках замовляли двічі — у 2018 та 2021 роках. Обидва рази там проводили поточний середній ремонт.

Перший договір (ціна — 41,18 млн гривень) 23 липня 2018 року підписував Департамент регіонального розвитку (ДРР) КОДА. Підряд дістався ТОВ "Спец комплект постач", яке запропонувало найнижчу ціну в тендері.

У "Київладі" зазначають, що товариство фігурує в декількох кримінальних провадженнях, предметом розслідування одного з яких є договори цієї компанії з Департаментом регіонального розвитку КОДА.

За матеріалами справи, у 2017-2019 роках ДРР уклав з рядом підрядників, серед яких ТОВ "Спец комплект постач", договори на ремонт асфальтобетонного покриття доріг загального користування місцевого значення, які виконувалися з технічними порушеннями, що призвело до розкрадання бюджетних коштів.

Крім того, за даними "Київвлади", жителі Київщини неодноразово скаржилися на результат проведених робіт ТОВ "Спец комплект постач".

Зокрема, в червні 2020 року жителі колишнього Згурівського району повідомляли, що на свіжовідремонтованій дорозі між Новою Олександрівкою та Згурівкою утворилися ями, через які на автомобілях буквально на ходу відвалювалися колеса.

Другий договір (ціна — 15,65 млн гривень) на ремонт дороги Іванків-Радомишль був укладений 27 квітня 2021 року між Департаментом регіонального розвитку КОДА та приватним підприємством "Автомагістраль". Ця угода передбачала виконання ремонту протягом восьми місяців.

Однак, уже наприкінці травня 2021 року тодішній очільник КОДА Василь Володін відзвітував про закінчення ремонту траси в рамках цього договору.

Він зазначав, що поточний середній ремонт на цьому об’єкті був виконаний за кошти обласного бюджету в рамках президентської програми "Велике будівництво", в тому числі задля розвитку Чорнобильської зони як туристичного обʼєкта.

За його даними, всього за декілька тижнів, підрядники влаштували на дорозі вирівнювальний шар заввишки шість сантиметрів, уклали узбіччя та з’їзди, а також нанесли розмітку.

За даними "Київвлади", засновник, кінцевий бенефіціар і директор "Автомагістралі" — Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках був начальником Служби автомобільних доріг у Київській області (перейменована у Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області). Крім дорожніх робіт, ця компанія активно отримує підряди на відбудову зруйнованої інфраструктури на Київщині.

У "Київвладі" зазначають, що ПП "Автомагістраль" разом з ДРР Київщини та іншими його підрядниками об’єднують не тільки відбудовчі процеси в регіоні, а ще і спільне кримінальне провадження від 2023 року за підозрою в привласненні бюджетних коштів на цих роботах.


Читати "Моя Київщина" у Facebook