#

Стало відомо, чому у Фурсах прорвало дамбу на річці

21.07.2021 18:47
Стало відомо, чому у Фурсах прорвало дамбу на річці
Фото з місця події

В офісі водних ресурсів назвали причину прориву дамби на річці Кам’янка у селі Фурси 19 липня

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось.

Внаслідок прориву відбулося руйнування гідротехнічної споруди та сталось повне опорожнення ставу.

Відповідно до історичних даних, перші кам’яні греблі були створенні графинею Браницькою в 1830 році. Це греблі в місті Біла Церква, в селі Фурси та в селі Шамраївка. Відповідно, це одна з найстаріших водойм даного регіону, надзвичайно замулена, товщина мулу сягає до 1.5 метра.

Водойма та гідротехнічна споруда безхазяйна. Доглядові роботи не проводяться, що і стало причиною виникнення даної надзвичайної ситуації. Схожа ситуація виникла весною в 1996 році.

Також Фурсівською ОТГ не виконується рішення Державної комісії з ТЕБ та НС, а саме пункту 10, 11 - Плану заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2021 році, в яких йдеться про вжиття заходів щодо готовності до пропуску паводкових вод та визначення балансоутримувачів безгосподарських гідротехнічних споруд.

Нагадаємо, що у садовому товаристві "Кринички" Білоцерківського району виявили 114 одиниць вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Читати "Моя Київщина" у Facebook