У Бородянці презентували мовний клуб "Теревені" (ВІДЕО)
Мовний клуб "Теревені" розширює горизонти! Відтепер вивчити та вдосконалити солов’їнузможуть і в Бородянці
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням наа "ITV".
Анна Куценко, керівниця ГО "Центр науково-культурних досліджень":
Сьогодні це вже третій мовний клуб. Скоро ми анонсуємо відкриття ще двох. Вже щосуботи та щонеділі ми бачимося в Білій церкві, Ірпені, а тепер і в Бородянці.
"Теревені" – проєкт, спрямований на вивчення української мови для переселенців з окупованих територій, а також усіх охочих "підтягнути" рідну мову.
На мовних курсах вчаться не лише грамотно розмовляти, а й опановують різноманітні ремесла, вивчають українську культуру та історію. На презентацію "Теревенів" завітали як переселенці з різних куточків України, так і корінні жителі Бородянки. Серед них Ольга Фещенко – авторка та керівниця проєкту "Живі історії війни".
Ольга Фещенко, авторка та керівниця проєкту "Живі історії війни":
Я пишу книги про людей, їхні історії і для мене дуже важливо удосконалити свої знання української мови, тому що це для мене й для проєкту дуже-дуже актуально зараз.
Ініціював проєкт депутат Київської обласної ради Георгій Цагареішвілі. «Теревені» реалізують за підтримки Товариства «Відважних».
Галина Єрко, депутатка Київської обласної ради:
Сам проєкт передбачає вивчення української мови в неформальній обстановці за участі різних додаткових засобів, таких як: екскурсії, майстер-класи і так далі. Тому успіхів усім в цій справі, важливій справі державній, але формату дуже приємного і легкого.
Ірина Захарченко, секретар Бородянської селищної ради:
Курси "Теревені" – це дуже крута ідея для Бородянки, вірніше для всієї ОТГ. Це буде дуже крута підтримка людям, які внутрішньо-переміщені, або які почнуть повертатися і повертаються з-за кордону. Тому що їм потрібна адаптація. Тож це буде дуже вагома допомога для них, тому це дуже круто.
Теревенити в Бородянці будуть щовихідних у селищній бібліотеці. Заняття абсолютно безкоштовні. Усіх охочих навчатимуть фахівці мовної сфери.
Валентина Татаренко, викладач-методист української мови Бородянського професійного аграрного ліцею:
Леся Українка завжди нам казала: "Слово, чому ти не тверде як криця?". І саме крицею повинна бути наша мова, тому що це – наша зброя на сьогоднішній день. Це наша зброя, якою ми можемо перемогти ворога.
Нагадаємо, що Українська письменниця Юлія Бережко-Камінська презентує свої книги в Ірпені.