#

У Броварах функціонує підприємство з сортування побутових відходів

04.08.2020 16:20
У Броварах функціонує підприємство з сортування побутових відходів
Фото з мережі Інтернет

У місті Бровари вже 20 років працює ТОВ "Селтік ТБО", яке займається вивезенням побутових відходів та його сортуванням

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на сторінку "Seltik Brovary" у Faсebook.

Компанія була створена у 1999 році та займалася вивезенням сміття в місті Київ. Все почалося з одного автомобіля, а згодом підприємство збільшилося та наразі обслуговує два райони в Києві та місто Бровари.

Зараз на підприємстві є 70 автомобілів, які збирають сміття з контейнерів, яке потім сортують люди. Після цього сміття стискають під пресом та відвозять на інші підприємства, які вже його переробляють.

Сміття, яке не піддається сортуванню, підприємство "Селтік ТБО" утилізовує на полігоні.

Також підприємтво звертається з проханням до жителів Броварів відповідально відноситися до сортування відходів.  Вони нагадають основні правила сортування:

  •  викидати відходи потрібно в контейнери, які спеціально визначені для цього;
  • все що викидається повинно бути чистим та сухим без залишків їжі та інших речовин;
  • об’ємне сміття повинно бути стиснене.

Далі розповідається, що на переробку  йдуть такі типи паперових відходів: ящики картонні, картон, папір, паперову упаковку, газети, журнали, зошити, альбоми, листівки, поліграфію. Їх потрібно максимально стиснути й викинути у контейнер для паперу чи поставити біля нього. Неможливо переробити: чеки, серветки, пергамент, папір, який забруднений їжею, жиром чи рідиною, паперові горнятка і Tetra Pak (цю упаковку слід сортувати як пластик, і вже на підприємстві паперову частину її відділять від пластику). Переробляють також пластикові пляшки від різних напоїв, але лише з відповідним маркуванням та без залишків їжі. Йдеться про прозорі пляшки PET (окрім непрозорих жовтого, чорного та білого кольорів) від побутової хімії, косметиків, молочної продукції, кришечки та HDPE, які можна визначити за поздовжнім виробничим швом на дні. Сюди відноситься також стрейч-плівку і харчову плівку.

Також зазначається, що тари типу Tetra Pak, Elo Pak, Pure Pak та інші, в які зазвичай наливають соки та молочну продукцію, слід викидати також у контейнер з пластиком, оскільки це комбінована упаковка. Важливо промити тару та викинути до конйтенера, попередньо відкрутивши кришку/розрізавши/відкривши.

Пластик без маркування або з номерами 3 (V), 6(PS) та 7(O) на сьогоднішній день неможливо переробити. Їх варто уникати. Зі скла переробляють: пляшки з-під напоїв, ліків, косметики, скляні банки тощо. Перед тим, як викинути, потрібно злити усю рідину та промити скляну тару. Варто пам’ятати, що не переробляють: термостійкий або кришталевий посуд, ударостійке скло, - зазначають у компанії.

Нагадаємо, що 3 серпня до оперативно-диспетчерської служби Броварського району надійшло повідомлення про загорання квартири у місті Бровари.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: