#

У Чорнобильській зоні незаконно зрізали дерев на 120 млн грн

21.06.2024 17:57
У Чорнобильській зоні незаконно зрізали дерев на 120 млн грн
Фото з мережі Інтернет

На Київщині у зоні відчуження ЧАЕС під виглядом "санітарної рубки" незаконно зрубали сотні вікових дерев 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу Державної аудиторської служби України.

Державні аудитори в рамках контрольних заходів Державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща», яке перебуває у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), викрили ряд серйозних порушень. Зокрема, встановлено, що на площі 29,4 га ДСП «Північна Пуща» проводилися суцільні «санітарні рубки» з порушенням законодавства, – без застосування процедури оцінки впливу на довкілля

- йдеться в повідомленні.

За підрахунками аудиторів, неправомірна рубка лісових насаджень завдала шкоди на суму 4,7 млн грн.

Ще одна, більш масштабна неправомірна рубка лісу була виявлена на території одного з лісництв, що входить до ДСП "Північна Пуща". Зафіксовано зрізаними сотні вікових сосен, що, за попередньою оцінкою, завдало державі збитків на суму 114 млн грн.

Фахівці Держаудитслужби з’ясували, що через неефективне управління підприємство потерпає від хронічного недофінансування, більшість активів "Північної Пущі" були списані або втрачені, а укладання невигідних контрактів призвело до багатомільйонних збитків.

Крім того, попри те, що підприємство має велику заборгованість по зарплатах для працівників, це не завадило ДСП збільшити витрати на надмірні надбавки керівництву.

Таким чином, загальна сума збитків та порушень, виявлених аудиторами під час перевірки фінансової діяльності ДСП "Північна Пуща", сягає 264 млн грн

- зазначають в Держаудитслужбі.

Наголошується, що матеріали контрольних заходів будуть передані правоохоронним органам для подальшого відшкодування заподіяних збитків та притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, що вирубали дерев на майже мільйон гривень: судитимуть трьох мешканців Київщини.


Читати "Моя Київщина" у Telegram