#

У Вишгороді відкрили персональну виставку художниці Лесі Майданець "Слов’янська легенда" (ФОТО)

13.06.2024 20:04
У Вишгороді відкрили персональну виставку художниці Лесі Майданець "Слов’янська легенда" (ФОТО)
Фото з місця події

У вівторок, 11 липня, в історичному музеї КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" відбулось відкриття персональної виставки української художниці Лесі Майданець "Слов’янська легенда"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".

На виставці була присутня заслужена діячка мистецтв України, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, мистецтвознавиця, мама Лесі Майданець та представниця славетного мистецького роду Саєнко (Олександр Саєнко, Ніна Саєнко, Леся Майданець) – Ніна Олександрівна Саєнко.

З привітальним словом до гостей звернулися Кандидатка історичних наук, директорка КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" Влада Литовченко та завідувачка відділу експозицій ВІКЗ, членкиня Національної спілки художників України Євгенія Липовецька.

На виставку завітали також голова Вишгородської РДА Олексій Данчин та начальниця відділу гуманітарного розвитку Вишгородської РДА Вікторія Добровольська.

Відвідувачі виставки поринули у мистецтво, сповнене глибоких почуттів, роздумів, насичене духом часу творення, яке має своє помітне місце в українській образотворчості та продовжує славні традиції Саєнківського родоводу.

Виставка діятиме в історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника до 31 липня.

Леся Майданець-Саєнко – кандидатка мистецтвознавства, заслужена діячка мистецтв України, професорка кафедри мистецтва текстилю, вишивки та моделювання костюма Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука та кафедри декоративного мистецтва і реставрації Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Мисткиня надихається древнім українським мистецтвом, зокрема, Трипіллям і добою Київської Русі. Вона приділяє увагу знакам, символам, орнаментам як образам, що народжувались саме на українській – слов’янській землі. Художниця цікавиться давніми писанковими мотивами, які вона осмислює, трансформує і дає їм нове життя разом зі своїм баченням. Їй близькі такі семантичні образи-символи, як "дерево життя", "сонце", "птах", знаки Всесвіту, християнські сюжети, які часто зустрічаються в її творах.

Авторська колекція гобеленів і батиків Лесі Майданець-Саєнко витримана у пізнаваному авторському стилі, але водночас має і гостро-виразний національний характер. Це відчувається завдяки її глибинному проникненню у закодований світ древньої символіки й знакових систем — "Знак Сонця", "Слов’янська легенда", оригінальним інтерпретаціям українського орнаменту — "Стихія", "Весна іде, красу несе", ліричності світу творчої фантазії авторки — "І на тім рушникові", "Птахи і олень", "Чарівний цвіт".

В основі художніх рішень Лесі Майданець-Саєнко — динамічні, експресивні та водночас сповнені внутрішнього спокою і гармонії, вишукані за формою композиційні структури – "У Гетсиманському саду", "Стихія".

Працюючи у різних техніках і матеріалах, авторка сповідує єдину художню концепцію – прагнення до краси та розкутості, самоствердження і свободи. Легенди, міфи, сакральні мотиви, а також вібрації сучасся – такий діапазон художнього пошуку мисткині.

Нагадаємо, що у Боярській громаді пройде презентація виставки художника-кераміста.


Читати "Моя Київщина" у Telegram