#

В ірпінській "Синергії" розповіли про нинішній ринок нерухомості та виклики війни

02.01.2024 11:00
В ірпінській "Синергії" розповіли про нинішній ринок нерухомості та виклики війни
Директорка "Синергія Київ" Валентина Бойко

Директорка "Синергія Київ" Валентина Бойко розповіла про бачення ринку нерухомості, про те, як змінилися потреби покупців і як потрібно адаптувати компанію і проєкти під виклики війни 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Forbes Ukraine".

Продовжувати будувати під час війни – це щодня долати виклики, масштаб яких ми навіть не могли уявити. Ракетна небезпека, блекаути, дефіцит робочої сили, інфляція, зміни в логістиці, вимушена міграція українців – на жаль, не всі забудовники пройшли ці труднощі. Та є ті, хто не зупинився й продовжує виконувати свої зобов’язання перед інвесторами, будувати квадратні метри та підтримувати українську економіку. Одним із таких забудовників є Будівельна група "Синергія". Вже у червні 2022-го крани "Синергії" крутилися в деокупованому Ірпені, з травня цього року – і у столичному проєкті "Синергія Київ".

Наразі ринок будівництва в Україні почав відновлюватися. Валентина Бойко розповіла:

На сьогодні є потенціал розвитку внутрішнього ринку та інвестицій, який може бути забезпечений внутрішнім попитом – або сформований українцями, які залишилися в країні, або тими, хто виїхав за кордон, втратив житло чи просто хоче покращити свої житлові умови. Ці люди можуть взяти участь у програмі доступної іпотеки, яка зараз має великий попит. Зазначу, що це значне фінансове вливання в ринок будівництва та галузь загалом, а отже – підтримка як ринку нерухомості, так і всієї економіки України. 

Вона також додала, що багато компаній мають бажання та ресурси для створення нового житла. Все це допоможе підняти економіку України, навіть попри війну:

Багато компаній мають бажання та ресурси для створення нового житла. Все це допоможе підняти економіку України, навіть попри війну.

З початком війни у компанії змінили горизонти планування:

Раніше ми проєктували та робили робочу документацію на пʼять років, а зараз скоротили термін до року–півтора. Це потрібно, щоб інвестори бачили реальний прогрес і були готові вкладати кошти.

З перших днів війни у "Синергії" також піклуються про співробітників, зокрема про тих, хто захищає Україну: надають їм фінансову та моральну підтримку, допомагають у разі потреби. 

Іншою важливою зміною став фокус на українських виробниках будівельних матеріалів:

Маючи імпортні альтернативи, ми тепер обираємо найкраще, що є в Україні – від освітлення до дитячих майданчиків. Причини дві. Перша – через війну стало складніше отримувати іноземні матеріали (імпорт і логістика значно подорожчали). Друга – ми прагнемо підтримати саме вітчизняних виробників. 

Валентина Бойко також розповіла, що наразі в Україні виробляються основні будматеріали, зокрема, бетон, цегла, мінеральна вата і базальтове утеплення, які і до повномасштабної війни були українськими. Це виробництво не вимагає складної логістики або імпортних компонентів.

Найбільші зміни відбулися в сегменті інженерних мереж – через війну стало складніше імпортувати труби та інші матеріали. Однак українські виробники активно відновлюють їх виробництво. 

Також хочу зазначити: коли ми купуємо вітчизняні товари, гроші йдуть на рахунки українських виробників. З них вони сплачують зарплати працівникам і податки, які наповнюють державні бюджети усіх рівнів. Працівники повертаються з-за кордону, продовжують працювати в Україні, зберігаються та створюються нові робочі місця

- додала Валентина Бойко.

Директорка "Синергії Київ" також розповіла, що наразі бракує робочої сили, адже багато чоловіків пішли воювати. Це стало особливо відчутною проблемою для підрядних організацій, які часто працюють з нефіксованим штатом працівників. 

Також вона зауважила, що до війни багато людей інвестували в житло на початкових стадіях будівництва. Вони купували квартири на котловані, а потім по готовності об’єкта продавали їх з профітом. Однак після війни ситуація змінилася. Зараз покупці більше зацікавлені в придбанні готового житла:

По-перше, люди не хочуть ризикувати грошима, вкладаючи в недобудований обʼєкт. По-друге, багато українців втратили житло під час війни й потребують нового. 

Будівельна група "Синергія" відреагувала на зміни в попиті. Ми почали виставляти на продаж готові або майже готові обʼєкти. Це дозволяє нам гарантувати покупцям, що вони отримають нерухомість вчасно і збудовану в повному обсязі. Звичайно, реалізація готових обʼєктів вимагає більших фінансових вкладень, ніж обʼєктів на початкових стадіях будівництва. Однак ми впевнені, що це правильне рішення в нинішніх умовах.

"Синергія" фактично є найбільшою компанією-забудовником у Київській області, нещодавно компанія вийшла на ринок Києва. Забудовник працює над цілими комплексами, а не окремими будинками:

Це створює однорідне середовище для життя, в якому є власна інфраструктура, що відповідає потребам мешканців. Також приділяємо особливу увагу якості обслуговування будинків. Вважаємо, що ці фактори зроблять наш проєкт привабливим для київських покупців.

У комплексах будуються укриття, яке відповідають всім нормам безпеки:

Розуміємо, що часи зараз непрості, і старі будинки не завжди мають належні бомбосховища. Тому ми вирішили, що в нашому комплексі великий підземний паркінг можна використовувати як укриття під час тривог. Паркінг буде обладнаний усім необхідним для комфортного перебування людей: місцями для сидіння, туалетами, водою тощо. 

Також особливу увагу звернено на інклюзивність. Окрім того, зважаючи на відключення після обстрілів енергетичної інфраструктури, новий проєкт матиме власну дахову котельню, яка забезпечить мешканців теплом і гарячою водою незалежно від зовнішніх обставин. Будівля утеплена базальтовою ватою, що також сприяє енергоефективності. У випадку відключення електроенергії в комплексі будуть працювати генератори, які забезпечать мешканців теплом і світлом.

Валентина Бойко підсумувала:

За три місяці до початку повномасштабної війни Будівельна група оголосила про старт продажів свого першого проєкту в Києві – ЖК "Синергія Київ". Російське вторгнення призупинило роботи на будмайданчику, проте вже в травні 2023-го ми відновили будівництво. А у жовтні завершили монолітні роботи одного з будинків. Сьогодні на будмайданчику ЖК "Синергія Київ" у розпалі фасадні роботи. Наші плани дуже амбітні: ми потужно йдемо вперед і вважаємо, що здача будинку на кінець 2024 року цілком реальна. 
Звичайно, ми розуміємо, що велика війна в Україні може вплинути на терміни будівництва. Однак віримо в перемогу і впевнені в тому, що у нас вистачить фінансових і людських ресурсів для виконання своїх зобовʼязань. Що стосується планів на майбутнє, то група має хороший портфель замовлень. У нас уже проєктуються інші комплекси, які ми плануємо запускати.

Нагадаємо, що у рамках єВідновлення на Київщині згенерували 540 житлових сертифікатів на понад 1,7 млрд грн.

Читати "Моя Київщина" у Telegram