#

Військова поліція в Україні: які завдання буде виконувати новий правоохоронний орган

10.06.2024 14:56
Військова поліція в Україні: які завдання буде виконувати новий правоохоронний орган
Фото з мережі Інтернет

Одним із важливих завдань, покладених на військову поліцію, будуть внутрішні службові розслідування, які стосуватимуться не тільки військовослужбовців, але й цивільних співробітників Міноборони

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на ТСН.

За словами експерта з питань безпеки Валерія Поцелуйка, на військову поліцію будуть покладені приблизно такі самі завдання, які сьогодні мають Державне бюро розслідувань і звичайна поліція. 

Перше, основне - це запобігання вчиненню правопорушень не тільки військовослужбовцями, але й співробітниками Міноборони, які є держслужбовцями, Друге - це досудове розслідування, [будуть створені] слідчі органи, які будуть розслідувати злочини, кримінальні проступки,

- перелічив Поцелуйко.

Окрім того, військові поліцейські займатимуться превентивною діяльністю, кримінальним аналізом та виявленням правопорушень. Одним із важливих завдань, покладених на військову поліцію, Валерій Поцелуйко назвав внутрішні службові розслідування.

Додамо, що 31 травня комітет парламенту з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт про військову поліцію.

Новому правоохоронному органу планували, зокрема, надати такі повноваження:

  • тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автодоріг;
  • зупиняти і проводити поверхневу перевірку транспорту, перевірку у водіїв документів на право користування та керування авто;
  • проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури – у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом.

Верховна Рада 5 червня зняла з розгляду законопроєкти №6569-д і 6570-д про створення в Україні військової поліції. Народні депутати, до розгляду цих законопроєктів повернуться після проведення додаткових консультацій.

Нагадаємо, що голова ВР Стефанчук підписав закон про застосування англійської мови в Україні.

Читати "Моя Київщина" у Facebook