#

З Червоної книги викреслили водяну рослину, яка негативно впливає на Київське водосховище (ФОТО)

29.03.2021 09:40
З Червоної книги викреслили водяну рослину, яка негативно впливає на Київське водосховище (ФОТО)
Фото з місця події

Стало відомо, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів вилучило з Червоної книги України водяний горіх, адже той заполонив Київське та Канівське водосховища та став загрозою для мешканців водойм

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "Вечірній Київ".

Повідомляють, що рослина почала розростатися ще 10 років тому, і вже зараз вкрила суцільним зеленим килимом величезні площі акваторії. Водяний горіх знищує кисень у воді, заважає нереститися та витісняє все живе, унаслідок чого почала гинути риба, а деякі місця стали непрохідними для суден.

Боротися з реліктовою, але шкідливою рослиною, що розростається кожного літа та "з’їдає" все більше площ Дніпра, заважала Червона книга, – пишуть у повідомленні.

У Рибоохоронному патрулі теж прокоментували ситуацію додаючи, що виключення цієї рослини із червонокнижних є приємною новиною.

Саме матеріали досліджень, здійснені науковцями Інституту гідробіології та рибпатрульними за кошти приватної компанії "Навіоніка" та підтримки Міжнародної благодійної організації "Фонд охорони навколишнього природного середовища України", стали вагомим підґрунтям для вилучення цієї рослини з Червоної книги. Це саме той випадок, коли слова були підтверджені реальними справами, які дали позитивний результат, — зазначив начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Нагадаємо, що цими вихідними відомий блогер та журналіст Антон Гура в рамках професійної діяльності прибув до міста Узин, де став свідком того, як Антонівський м'ясокомбінат зливає у каналізацію невідому речовину, ймовірно виробничі відходи.

 


Читати "Моя Київщина" у Telegram