#

Зеленський особисто контролюватиме справу про "п’яну" ДТП під Києвом

14.07.2020 08:50
Зеленський особисто контролюватиме справу про "п’яну" ДТП під Києвом
Фото з місця події

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Кабінетом Міністрів наголосив, що не дозволить винуватцю ДТП на Старообухівській трасі, де загинула майже вся сім’я, якимось чином уникнути відповідальності

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на офіційне інтернет-представництво Президента України.

Нагадаємо, що 12 липня цього року сильно п’яний чоловік влаштував жахливу аварію, у якій відразу загинули чоловік, його дружина та дочка. Двох синів доправили до лікарні у важкому стані, однак пізніше один із хлопчиків помер у реанімації.  

Правоохоронцям вдалося затримати неадекватного чоловіка, який на шаленій швидкості врізався у зустрічний автомобіль. Згодом виявилося, що ДТП влаштував Антон Желепа, який раніше мав проблеми із законом та навіть був судимий за аналогічний злочин: у 2010 році в аварії, яку також спричинив Желепа, загинула жінка. Тоді нелюд відсидів 3,5 роки за гратами.

Володимир Зеленський після цієї автотрощі наголосив на необхідності більш жорсткої кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані, що призвело до загибелі людей. Окрім цього, глава держави розпорядився надати всю необхідну допомогу хлопчику, який залишився живий.

За словами Президента, загалом за перше півріччя 2020 року на дорогах загинуло майже 1,5 тис. осіб. Президент зазначив, що чинні закони, рішення та стратегії нічого не вирішили й радикально не змінили ситуації на дорогах.

Тому, на думку Президента, повинен бути знайдений інший підхід. Зокрема, оскільки чинні штрафи не мають відповідного стримувального ефекту для водіїв, що сідають за кермо напідпитку, потрібно збільшити їх у 5-10 разів (якщо порушення правил незначне). У разі, якщо п’яний водій спричинив ДТП, яка призвела до людських жертв, має бути запроваджена більш сувора кримінальна відповідальність.

Якщо водіння напідпитку спричинило загибель – строк покарання має бути збільшений. Можливо, до довічного ув'язнення. Я – за максимальну криміналізацію цих злочинів, – заявив Президент.

Глава держави сказав, що особисто контролюватиме розвиток справи та докладе максимум зусиль, щоб Антон Желепа не уникнув відповідальності за забрані життя сім’ї. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook