#

Березань без мера: чому втік одіозний Тимченко

26.06.2023 08:07
Березань без мера: чому втік одіозний Тимченко
Колаж "Моєї Київщини"

Відомий земельний "дерибанщик", мер Березані Володимир Тимченко, який за вісім років "царювання" розпродав і роздарував кожен вільний клаптик землі у громаді, нарешті пішов у відставку. У четвер, 22 червня, на засіданні сесії Березанської міської ради Тимченко заявив про припинення своїх повноважень, що підтримало 18 депутатів. Чому багаторічний мер покидає насиджене місце й що це означатиме для громади, читайте у сьогоднішньому матеріалі 

Діяльність досвідченого посадовця Володимира Тимченка, який до посади мера Березані встиг попрацювати на багатьох керівних посадах у районних державних адміністраціях, різних компаніях та управліннях, давно цікавила журналістів "Моєї Київщини". Раніше ми писали про зв’язки одіозного очільника Березанської громади із компанією російського мільярдера Андрія Молчанова "Аерок", розповідали про схему дерибану, яку Тимченко провернув разом зі своїм другом, керівником КП "Березанський інформаційний медіацентр" Віктором Тиміньком, з’ясовували причину побиття сином мера Тимченка Сергієм військовослужбовця, який ставив незручні запитання березанській владі, та й загалом згадували про усі "заслуги" Володимира Тимченка за роки на посаді.

Читайте також: Березанський диктатор або Як мер Тимченко розпродав усю громаду

Як хизувався сам Володимир Тимченко у вузьких кругах, у місті в нього все під контролем, а завдяки куму Олегу Петренку, який сидить у кріслі заступника начальника Головного управління Національної поліції в Київській області, він та його син почуваються безкарними. Це доводить ситуація із нападом Тимченка-молодшого на військовослужбовця Володимира Боронила. Тоді заяву Боронила на Тимченка поліція зареєструвала лише після розголосу конфлікту у ЗМІ. Дізнавачі за фактом умисного нанесення легких тілесних, розпочали досудове розслідування [ч.1 ст.125 ККУ]. Відповідно до ч. 1 ст. 125 КК, за нанесення легких тілесних ушкоджень, законодавством визначено штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот годин або виправними роботами на строк до одного року. Утім, як чути на відеозапису Сергій Тимченко образив військовослужбовця – назвав його "чучелом", що можна кваліфікувати як образу честі та гідності військового, що карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Читайте також: Продати кінотеатр, а потім школу? Чому син одіозного мера Березані кинувся з кулакамина військового

Здавалося б, Тимченка із насидженого крісла мера Березані не вижене ніхто. Але… На сесії міської ради одіозний очільник сам заявив, що йде у відставку нібито через якісь там "життєві обставини" та стан здоров’я. Мовляв, він не може більше обіймати посаду керівника громади та попросив депутатів підтримати його рішення. Також він додав, що всіляко допомагатиме громаді, але тепер вже на волонтерських засадах. Тепер обов’язки міського голови виконуватиме секретар ради Олег Сивак - давній друг Тимченка.

Наразі всіх цікавить декілька пунктів: хто понесе відповідальність за тотальне пограбування громади, чи повернуть правоохоронні органи вкрадену землю і комунальне майно, що буде з свитою мера, яка допомагала грабувати кожного мешканця громади? Тимченко та його команда не гребували нічим, наживаючись навіть на родинах загиблих військовослужбовців, адже не виділяли жодної копійки на поховання героїв. Зрозуміло, що за ці роки Тимченко не зміг би провернути стільки афер та схем сам. У нього, безсумнівно, були спільники.

"Моя Київщина" надалі слідкуватиме за розвитком подій у Березанській громаді та інформуватиме про них читачів.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст