#

Без споркомплексу і ЦНАПу: до чого призводять політичні ігри в Фурсах

25.05.2020 07:51
Без споркомплексу і ЦНАПу: до чого призводять політичні ігри в Фурсах
У Фурсах не можуть збудувати спорткомплекс

Фурсівську ОТГ багато хто називав однією з кращих практик народження самостійної громади в Київській області. Утім, згодом виявилося, що не все так безхмарно, а в ОТГ повсякчас відбуваються суттєві розбіжності в баченні розвитку громади. Неодноразово у Фурсівській ОТГ виникали скандали, і останній із них стосується саме земельних ресурсів, якими володіє ОТГ. Усе нібито просто – є земля, долю якої визначає виключно орган місцевого самоврядування, тобто вирішує, як краще нею розпорядитися в інтересах громади. Проте розпочалися маніпуляції певних осіб, які прикриваючись тими самими інтересами людей насправді дбають про власні "хотєлки"

Як відомо, суть реформи децентралізації влади у сфері земельних відносин полягає в перерозподілі владних повноважень із передачею їх від органів державної влади до органів місцевого самоврядування, якими є ради об’єднаних територіальних громад. За таким перерозподілом ОТГ стає справжнім господарем на своїй землі без погодження з органами державної влади. І саме земелька вже не вперше стає яблуком розбрату між місцевими депутатами. Цього разу об’єктом відвертого протистояння стало 3 га землі так званого "Співочого поля" у селі Фурси, де незабаром (не без допомоги держави) мають побудувати доволі непересічний об’єкт - тренувальну базу для збірної України з легкої атлетики, а саме – з метань. До речі, база такого рівня є хіба що в Конча-Заспі.

Про плюси, які отримає громада можна говорити довго. Хоча б тому, що це принесе фінансові ресурси в Фурси: подібні проєкти автоматично дають поштовх місцевому бізнесу, який може в тій чи іншій формі заробляти гроші на подібній спортивній базі. Здавалося б, хто та з яких причин вирішив чинити перепони для будівництва такого амбітного проєкту у Фурсівській ОТГ? Для того, щоб зрозуміти ситуацію, варто вернутися на 12 років назад.   

Тож як все починалося? У 2008 році тоді ще Фурсівська сільська рада ухвалила рішення щодо будівництва на території «Співочого поля» тренувальної бази для легкоатлетів олімпійської збірної України. Пізніше, під час формування громади, цей об’єкт було включено до генерального плану.


А вже в липні 2019 року сесія Фурсівської ОТГ ухвалила рішення про надання дозволу на розробку технічної документації на будівництво даного об’єкта. Відтак, коли вся технічна документація була розроблена, на 41 сесії ОТГ розглянули питання про передачу земель у постійне користування Комунального закладу Київської облради "Київський обласний центр олімпійської підготовки". Але дивним є той факт, що, хоч земельна комісія рекомендувала підтримати це рішення, його не ухвалили. Депутат від "Батьківщини" Сергій Шаравара разом із братом Віталієм Шараварою та головою земельної комісії Сергієм Потапенком рішення цього не підтримали, тим самим нівелювали свої попередні рішення "за". Далі ця трійка депутатів вирішила маніпулювати та доносити до людей недостовірну інформацію, нібито на території громади має будуватися зовсім інший об’єкт, а саме стадіон, якого в жодному плані немає.



Як розповів нам депутат Фурсівської ОТГ і голова Федерації футболу Білоцерківщини Геннадій Прищепчук, дізнавшись, що в планах Комунального закладу КОР "Київський обласний центр олімпійської підготовки" є будівництво легкоатлетичного комплексу,  почав усіляко сприяти тому, аби цей об’єкт побудували саме в Фурсах:

"Добре знаючи Василя Наумчука – керівника КЗ КОР "Київський обласний центр олімпійської підготовки"  я звернувся до нього та попросив, аби за можливості базу побудували саме в нас на території. Попередньо ми з Фурсенком шукали інвестора на "Співоче поле", адже в 2008 році було прийнято рішення, що там буде територія для спортивних забудов. Коли у Фурси приїхав Наумчук та головний тренер України з метань, ми з головою ОТГ Миколою Фурсенком взяли землевпорядника та узгодили ці всі моменти. На червневій сесії 2019 року було проголосовано за надання дозволу на розробку технічної документації та питань ніяких не виникало. Після того щоправда декілька місяців жодних зрушень не було, адже очільник Управління культури і спорту КОДА Тимофєєв блокував це питання та просто не заносив папери у фінвідділ. Зрештою на рівні області це питання вирішилося, та пішов процес оформлення технічної документації на землю. Але тут у дію вступили голова земельної комісії Фурсівської ОТГ Сергій Потапенко, брати Шаравари та Алла Ткач, які навмисно сплутали технічну документацію на землю та документацію на будівництво. Зокрема, вони заблокували голосування по затвердженню техдокументації на землю, хоча це суто технічне питання, тобто формальність. Просто треба було проголосувати. Пояснити їх логіку неможливоФ".

Зрозуміло, що об’єкт такого рівня у Фурсівській ОТГ – питання не тільки іміджеве, а ще й не з дешевих. Дійсно, сума інвестицій із боку держави в цей об’єкт складає орієнтовно понад 32 мільйони гривень, що практично дорівнює річному бюджету Фурсівської ОТГ. До речі з бюджетом у громаді не все так райдужно, розповів Мартін Погосян, голова бюджетної комісії Фурсівської ОТГ:

"Річний бюджет Фусівської ОТГ становить майже 35,5 млн, але на сьогоднішній день він у нас не виконується, адже на середину травня недостача була майже 4 млн. Дійсно, більше 32 мільйонів нам надає держава. Плюс це дасть робочі місця, ПДФО із зарплат і найголовніше, що наші діти будуть там займатись відповідно до соціальної угоди. Уперше в Україні хочуть побудувати такий об’єкт, а певна група депутатів не хоче цього робити. Вважаю, що це злочин проти ОТГ упирями, яких обрали наші люди за "гречку". Тож якщо майданчика не буде, то їх люди звідси "винесуть". 

До слова, ті, хто протистоїть будівництву легкоатлетичного комплексу жодним чином не аргументують свою позицію, але в багатьох є певні думки з цього приводу. За словами Геннадія Прищепчука, за даний шматок землі боротьба йшла задовго до його каденції і скоріш за все там мають зробити розважальний комплекс, який приноситиме бариші певним особам. До речі, півтора гектари землі на "Співочому полі" депутати все ж залишили під зону відпочинку, але цього певно виявилось недостатньо.

"Ця земля є золота. Її багато разів уже намагались прибрати до рук і від цього не відступляться. Ті ж самі брати Шаравари і Сергій Потапенко дезорієнтували жителів своїм зверненням, у якому чітко прописано – "проти будівництва стадіону", хоча в жодній документації слово "стадіон" не звучить. Але збираючи підписи людей проти будівництва вони не пояснювали ситуацію, відверто маніпулювали", – сказав Геннадій Прищепчук.

Чи варто й казати, що з таким підходом до співпраці з державними органами та обласною радою є велика вірогідність, що питання будівництва проєкту такого масштабу для Фурсівської ОТГ ось-ось закриється назавжди. Навіть присутній на 42 сесії очільник "Київського обласного центру олімпійської підготовки" Василь Наумчук зауважив, що на даний момент цей проєкт є унікальним і якщо є такий ярий супротив деяких депутатів, то вірогідність будівництва може розтанути. Безперечно, кожна громада залюбки пристала б на пропозицію центру олімпійської підготовки і не втратила б можливості отримати такий об’єкт у себе на території. Як зазначають наші співрозмовники, позиція голови Фурсівської ОТГ є не державницькою та абсолютно невизначеною.

"Постійні поради голови Миколи Фурсенка про те, що ми маємо заводити інвестиції, сьогодні ніяк не сходяться з діями. Я вважаю, що для окремих представників влади у Фурсівській ОТГ чим гірше в громаді – тим краще, бо це політика. Добро ж треба ділити, тож якщо зайшли інвестиції, то треба сказати, хто їх завів. Виходить, завів Прищепчук, Погосян, а де були в цей момент Потапенко та компанія? А коли все погано, вони можуть грати на будь-чому. Бо люди наскільки зубожілі, що, коли, наприклад, вішають один ліхтар, люди кричать "ура"! Їм не потрібні мільйони, бо коли буде багата громада, вона буде абсолютно незалежна",  зазначив Геннадій Прищепчук.

Натомість зараз надважливим питанням для голови Миколи Фурсенка є реалізація ЦНАПу у Фурсівській ОТГ. Але це питання лобіює не тільки голова громади. Як виявилося, тут є інтерес вищезгаданої групи депутатів:

"Вони зараз хочуть зробити ЦНАП і держава дає якісь копійки. Але при цьому в нас тільки збільшиться навантаження на бюджет, тому що задіються вакантні ставки тощо. "Протягує" цей ЦНАП Микола Фурсенко, але більша зацікавленість тут у Шаравар. Усе тому, що вони хочуть незаконно прописати понад 500 чоловік у будиночках "Хуторка", які призначені для садівництва-городництва. Фурсенко навіть збирав виконком, писав розпорядження паспортисту, щоб прописувала. Звісно, вона відмовилася згідно з посадовими інструкціями та порадила спочатку змінити цільове призначення землі під житлове. Але ж так невигідно, і це для них – глухий кут", – розповів Мартін Погосян.

Тим часом депутати від "Батьківщини" наполягають на громадських слуханнях. І це незважаючи на те, що голова громади неодноразово доводив, що громадські слухання проходили ще в 2008 році та за їх результатами сесією було затверджено рішення про будівництво вищезгаданого спортивного комплексу. Конфлікт серед депутатських груп швидше нагадує дитячі забави, розповідає білоцерківський активіст та представник політичної партії "Демократична сокира" Павло Лаврусь.

"Почувши про конфлікт і побувавши на сесії, я зрозумів, що одна група депутатів свого часу образилася на іншу за те, що вони не проголосували за ЦНАП, а інша група відповідно через це не проголосувала за спортивний комплекс. От такі дитячі забави та політичні ігри, які заважають громаді отримати як ЦНАП, так і спортивний комплекс. Я розумію, що рано чи пізно ми, як і Біла Церква, усе одно об’єднаємося в одну велику громаду разом із Фурсівською ОТГ. Звичайно, хотілося, щоб такий комплекс  побудували саме в Білій Церкві, якщо Фурси того не хочуть, але в нас, на жаль, немає землі. Насправді конфлікт між депутатами – ні про що, а комплекс дійсно потрібен, тим паче, ним будуть користуватися не тільки мешканці Фурсівської ОТГ, а ще й білоцерківці. Із іншого боку, я розумію, що у когось може бути комерційний інтерес на цю землю, і, можливо, хтось хотів там побудувати щось інше. Якщо держава має волю і кошти будувати такі інфраструктурні об’єкти, то їх потрібно приймати",  розповів Павло Лаврусь. 

Ситуація із "Співочим полем" сьогодні доволі показова, аби зрозуміти, яка боротьба розгорнулася у Фурсівській ОТГ за вільні землі. А підтвердженням цього, кажуть місцеві жителі, є "віджаті" групою фурсівських депутатів, а саме Сергієм Шараварою, Сергієм Потапенком та Аллою Ткач землі (пасовища для елітних коней) у депутата Фурсівської ОТГ та підприємця Григорія Алєксєєнка, котрий платить податки в бюджет громади. За інформацією "Моєї Київщини", на черзі дерибан "Співочого поля", бази відпочинку "Жаба" та інші об’єкти, які сьогодні входять в інтереси вищевказаних депутатів.

"Я як депутат Фурсівської ОТГ, слухаючи голову Миколу Фурсенка і його колег про те, що треба заводити інвестиції, дивуюся. Адже насправді йде відкрита боротьба з інвесторами, тобто слова розходяться з ділом. У Григорія Алексєєнка – підприємця та власника ТОВ "Дельфін", який у нас платить податки, тобто є інвестором, забрали землю. Так само сьогодні із "Жабою", у підприємця, котрий вкладає гроші забирають землю. Аналогічно роблять із "Співочим полем". Навіщо боротися з інвесторами?" – задає риторичне питання депутат Фурсівської ОТГ Олександр Кардашов.

Таким чином, наші співрозмовники впевнені, що в громаді немає жодної людини, яка була б проти будівництва та існування легкоатлетичного спортивного комплексу на території Фурсівської ОТГ. Проте на сьогодні через чвари та "договорняки" це питання відкладеться на абсолютно невизначений термін, якщо взагалі не втратить актуальності для цієї громади…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка