#

Більше ніж однопартійці: що пов’язує ірпінських депутатів Олександра Пікулика та Артема Гуріна

18.03.2024 11:01
Більше ніж однопартійці: що пов’язує ірпінських депутатів Олександра Пікулика та Артема Гуріна
На Київщині триває використання схем з дерибану землі

В Ірпені місцеві забудовники разом з депутатами продовжують використовувати примітивні однокрокові схеми з надурювання держави. "Моя Київщина" розповість про ще одну таку оборудку

Ми вже не раз розповідали Вам про скандального депутата - забудовника Олександра Пікулика. Він прославився керуванням авто напідпитку у 2020 році, тоді його затримали поліціянти. Згодом була стрілянина з нагородної зброї у Ірпінському ресторані.

Як повідомляло інформаційне агентство УНІАН, навіть очільниця його партії Юлія Тимошенко хотіла позбавити його мандата, але він досі депутат.

З нещодавного, у матеріалі Моя Київщина “Стрілок напідпитку з рейдерськими замашками: що відбувається навколо ірпінського депутата-забудовника Пікулика з команди мера Маркушина” йшлося про те, що власники ЖК "Центральний Преміум" (забудовник - О. Пікулик), який пошкодили росіяни під час наступу на Київську область, вже понад рік не можуть отримати ключі від придбаних квартир. Ось що вказано у

петиції до Кабінету міністрів України: Загалом йдеться про 300 родин, майно яких постраждало внаслідок вторгнення рф. На його відновлення інвестори сплатили представникам компанії забудовника по 30 дол. за кв. м. Компанія обіцяла не лише відновити оселі, а й повернути кошти власникам

житла, за рахунок компенсації від держави”.

Також Пікулик імовірно незаконно заволодів власністю колишнього партнера, а саме житловим комплексом “Центральний” (м. Ірпінь). Як вказували місцеві активісти, у 2018 році Пікулик та його фірма ТОВ "Промоальт" надали земельну ділянку під будівництво компанії забудовника Максима Макаренка. Про те, за словами Макаренка, пізніше він дізнався, що проти його волі "Ірпінь центр парк" переоформили на іншу особу.

А хто ж такий Артем Гурін? Депутат не так часто потрапляв у матеріали нашого інформаційного порталу. Він відомий тим, що разом з братом та батьком вступили до лав Тероборони.
На сайті ВО “Батьківщини”  із статті від 2022 року можна дізнатися, що “під час активних бойових дій Артем Гурін  займався евакуацією людей та виконував бойові завдання. Після того, як рашисти втекли з Київщини, він допомагав людям на деокупованих територіях… нині Артем займається пошуком гуманітарної допомоги, допомагає відновитися рідному місту від наслідків навали рашистів”. Крім цього Артем є засновником фонду “Небайдужі”. На Інстаграм-сторінці фонду регулярно публікуються підтвердження допомоги військовим. 

Але не все так гарно як здається не перший погляд. Анонімні джерела передали нашій редакції договори купівлі - продажу земельних ділянок у м. Ірпінь. Наприклад, цей:За даними наших джерел, Артем Гурін (хоча формально - батько Віктор Гурін) продавав не просто земельні ділянки, а будинки (таунхауси та дуплекси). Така схема продажу наче “лише землі” дозволяє мінімізувати оподаткування. За словами джерел, Гурін відпрацьовує скандальні питання Пікулика. Він допомагає скупити приватний сектор, щоб потім «пропхати» його під зміну цільового призначення землі на будівництво і обслуговування багатоквартирного будинку. І це не нова схема: раніше саме Гурін супроводжував скупку землі Пікуликом на вул. Соборній і вул. Тищенка. Як розповідають "Мої Київщині", це вдалося зробити, зокрема, завдяки церковним зв’язкам депутата.


А ще Гурін має мутні зв'язки із сумнівно відомими в Ірпені забудовниками. Справа в тому, що він не особливо приховує свої близькі стосунки з Зоряною Мірошеніною, депутаткою Ірпінської міськради. І заодно колишньою прес-секретаркою відомого та дуже скандального забудовника, який за останні роки дуже технічно перетворився з одного з найбільших ірпінських латифундистів на банкрота. Що не може не викликати питань...Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст