#

Стрілок напідпитку з рейдерськими замашками: що відбувається навколо ірпінського депутата-забудовника Пікулика з команди мера Маркушина

12.01.2024 18:21
Стрілок напідпитку з рейдерськими замашками: що відбувається навколо ірпінського депутата-забудовника Пікулика з команди мера Маркушина
Олександр Пікулик

Про долю одного з найбільш скандальних забудовників Приірпіння Олександра Пікулика, який є депутатом Ірпінської міськради від ВО "Батьківщина", а також став відомим стріляниною в ірпінському ресторані, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Прізвище чоловіка неодноразово потрапляло до новинних заголовків. Тільки минулоріч лідерка його партії Юлія Тимошенко хотіла позбавити Пікулика мандата через стрілянину з нагородної зброї у ресторані. Ось, як про подію писали наші колеги із WORLDNEWS:

“Інцидент за участі депутата місцевої ради Олександа Пікулика зафіксували камери відеоспостереження в ірпінському ресторані Sapori Veri. За словами Світлани Кушнір, яка оприлюднила відео, саме у цьому закладі на початку минулої зими депутат напідпитку хизувався нагородною зброєю, а потім ледь не влучив в жінку. Та, не зважаючи на сліди від куль та свідчення очевидців, він так і не поніс за це відповідальності”.

Про депутата також виходили матеріали на інформаційному порталі “Моя Київщина”, зокрема у статті “Ірпінці хочуть притягнути Олександра Пікулика до відповідальності зазловживання владою” було зазначено про петицію на сайті Кабінету міністрів України, яку сформували обурені жителі Ірпеня. Вони вимагали перевірити відбудову ЖК "Центральний Преміум", який було пошкоджено в результаті воєнних дій у місті, та притягнути до відповідальності забудовника - О. Пікулика. Адже, як зазначено у петиції:

“Власники квартир ірпінського ЖК "Центральний Преміум", вже понад рік не можуть отримати ключі від придбаних квартир. Загалом йдеться про 300 родин, майно яких постраждало внаслідок вторгнення рф. На його відновлення інвестори сплатили представникам компанії забудовника по 30 дол. за кв. м. Компанія обіцяла не лише відновити оселі, а й повернути кошти власникам житла, за рахунок компенсації від держави”.

Цього ж разу депутат, ба більше – голова комісії земельних відносин Пікулик імовірно незаконно заволодів власністю колишнього партнера, а саме житловим комплексом “Центральний” (м. Ірпінь). Як зазначають місцеві активісти, у 2018 році Пікулик та його фірма ТОВ "Промоальт" надали земельну ділянку під будівництво компанії забудовника Максима Макаренка. Про те, за словами Макаренка, пізніше він дізнався, що проти його волі "Ірпінь центр парк" переоформили на іншу особу.

"Шляхом підробленого доручення на ім'я Скоропат, виданого в  Польщі. Скоропат у подальшому через нотаріуса зробив перепродаж ще трьом особам. Згодом закордонний нотаріус офіційно пояснив, що жодних доручень не видавав. Після цього почались дії щодо витребування оригіналів документів: статуту, оригіналу печатки, що в свою чергу підтверджує те, що під час переоформлення документів, жодного оригінального документу і печатки, у тих осіб, які робили ці незаконні дії, не було", - розповів адвокат потерпілого, Максим Калінченко.

Адвокат теж зазначив, що справою займаються правоохоронці, відкрито кримінальне провадження щодо незаконного заволодіння майном. На корпоративні права накладено арешт. 

Правозахисник потерпілого каже, що процес затягують, а нещодавно за ініціативи компанії Пікулика, Мінюст скасував право власності на житло Макаренка. Наразі це рішення також оскаржують захисники потерпілого.

"Мною, як адвокатом було передано до Офісу генпрокурора скаргу на що тільки зараз було надано відповідь, що дійсно справа потребує більш активного розслідування. Тепер у зв’язку з неефективною роботою слідчого Бучанського райвідділу відсторонять від цього досудового розслідування", - додає адвокат.

Крім того, Максим Макаренко як власник ТОВ "Ірпінь-Центр-Парк", звернувся до Генпрокуратури та Офісу Президента України з проханням взяти справу під контроль. Адже страждатимуть люди, які продовжують купувати квадратні метри у незаконного власника.

Зауважимо, що репутація у Олександра Пікулика неоднозначна і серед ірпінських активістів. Так про чиновника висловився представник місцевої громадської організації Гайдученко:

"Це діло депутата напитися в Ірпінському ресторані, відкрити вогонь з нагородної зброї, ледь жінку не пристрелив. І що? Тиша. Кримінальні справи відкриті. Почекайте, а хто йому нагородну зброю видав? Він не військовозобов’язаний. Поліція нагородила? За що? За незаконне захоплення земельних ділянок? За рейдерське захоплення? За те, що він квадратні метри не віддає людям? За те, що там якесь безумство відбувається?".
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький