#

Мільярди в судах: скільки землі "зависло" на Київщині

12.10.2020 08:00
Мільярди в судах: скільки землі "зависло" на Київщині

«Моя Київщина» підрахувала приблизну вартість повернутих прокуратурою у власність держави після судових розглядів земель лісового фонду, водного фонду та земель сільськогосподарського призначення за період з 2019 ріку та 9 місяців 2020 року. Окремо ж ми проаналізували справи, скеровані до суду, але ще не вирішені з аналогічних питань

У фальсифікації даних справ брала участь ціла армія держслужбовців, які отримували і отримують заробітну плату з податків платників, тобто, нас із вами, плюс хабарі від зацікавлених осіб, і мають від цього подвійну вигоду. Це все робилося при мовчазній згоді діючих депутатів, які мають повноваження вирішувати земельні питання, надаючи чи не надаючи дозвіл на подібного роду афери.

Потім ці незаконно оформлені угоди розглядалися прокуратурами та судами, де в свою чергу теж працюють держслужбовці і отримують знову ж таки заробітну плату з тих самих  податків.

Тобто, переважній частині працюючих українців, які добрососівно сплачують податки в державну казну, доводиться утримувати армію чинуш та корупціонерів замість того, аби за ці кошти покращувати довкілля, добробут, охорону здоров’я та освіту. Дуже рідко такі незаконні обородки здійснюються  випадково, від незнання закону чи звичайної халатності. Переважно це прораховані схеми. Для прикладу  можна взяти ось цей випадок:  «В смт Гостомель незаконно змінили форму власності земельної ділянки, користувачем якої є Бучанська виправна колонія №85"Києво-Святошинською місцевою прокуратурою до Київського окружного адміністративного суду подано позов про скасування рішення державного реєстратора комунального підприємства, яким здійснено незаконну перереєстрацію земельної ділянки з державної форми власності на комунальну", - повідомляла  прес-служба.

Державний реєстратор вніс зміни до форми власності на землю, розташовану в селищі Гостомель. Користувачем даної земельної ділянки є Бучанська виправна колонія №85, на якій розташовані об’єкти нерухомого майна державної власності. Відповідно до чинного законодавства така земля має залишатися у власності держави. Будь-які заяви від уповноважених осіб про проведення перереєстрації не подавались, а орган місцевого самоврядування взагалі не знав про набуття ним прав на земельну ділянку.

За попередніми даними, зміна форми власності земельної ділянки площею майже 3 га здійснювалася з метою подальшої її забудови”.

На сайті інформаційного порталу  «Моя  Київщина» регулярно висвітлюються новини, пов’язані з  питаннями незаконного заволодіння та користування  землею.

Огляд лише невеликої частини таких повідомлень вражає сумарною кількістю та грошовоюю вартістю.

Так, за даний період на території Киїіщини у власність держави після вироку суду було повернуто:

Землі Лісового фонду:

Київський апеляційний суд повернув державі  лісову ділянку на території села Віта Поштова вартістю  понад 4,8 млн грн;

повернуто лісову ділянку  в зоні відчуження поряд з Київським водосховищем на Дніпрі вартістю близько 3 млн грн;
повернуто державі землі лісового фонду в Обухівському районі вартістю майже1 млн грн;

повернуто землі лісового фонду в Бучанському районі  ДП «Клавдієвське лісове господарство» площею 4 га вартістю понад  10 млн грн

Відновлено право держави на землі Біличанського лісу площею 5,8 га вартістю 51 млн грн

У Бучі прокуратура повернула державі  земельну ділянку вартістю понад 3,2 млн грн Бучанської лісової дачі площею понад 2 га;

У Ставищенському районі повернуто державі 2 га лісу вартістю 9,5 млн грн;

Іванківський районний суд прийняв рішення про повернення у державну власність майже 1,5 га землі  лісового фонду  загальною вартістю майже 1,2 млн у зоні відчуження, які незаконно привласнили;

Суд задовольнив позов щодо повернення державі ділянки лісу майже 37 га вартістю понад 160 млн грн у Білоцерківському районі;

Прокуратура Київщини повернула у державну власність земельні ділянки лісового фонду площею 1 га на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району  вартістю майже 22 млн грн, які були незаконно передані фізичній особі;

Прокуратура Київщини повернула державі земельні ділянки  лісового фонду площею 1,1 га вартістю 3 мільйони гривень, розташованих на території Глібівської  сільської ради Вишгородського  району.

Суд повернув державі  понад 26 га лісу на Макарівщині, що захопили власники гольф-клубу

Прокуратура повернула державному лісгоспу земельну ділянку у Броварському районі вартістю понад два мільйона гривень державного  підприємства «Вищедубечанське лісове господарство»

Прокуратура Київської області повернула в державну власність землі лісогосподарського призначення загальною площею 3 га вартістю понад 3 млн грн державного підприємства «Київське лісове господарство»

Броварський міськрайонний суд задовольнив позовні вимоги про повернення державі пів гектара земель лісового фонду ДП «Вищедубечанське лісове господарство», які потрапили у приватну власність фізичних осіб

Прокуратура Київщини повернула державі землі лісогосподарського призначення вартістю 47 млн грн, власником яких є ДП «Київське лісове господарство»

Прокуратура Київщини повернула у державну власність земельну ділянку лісогосподарського призначення  площею 1 га вартістю понад 11 млн грн, яка незаконно перейшла у власність громадянину в Обухівському районі.

Обласна прокуратура повернула державі  ділянку в 5 га земель лісового фонду в с. Козин Обухівського району

Прокуратура повернула державі землі лісового фонду площею 1 га вартістю 10 млн грн в Бородянському районі.

Повернуто державі ділянку землі лісогосподарського призначення площею 1 га вартістю 11 млн у Києво-Святошинському районі.

Прокуратура повернула у державну власність ділянку лісогосподарського фонду площею 26 га вартістю 56 млн грн  в Бровароському районі

Повернуто державі землі лісового фонду площею 1 га вартістю 21 млн на Київщині
Прокуратура повернула у державну власність 6 га землі лісогосподарського призначення на Київщині.

Загалом, повернуто земель лісогосподарського  призначення на суму  362,2 млн грн

Чекають вирішення судові справи про повернення в державну власність земель лісогосподарського фонду:

1.Прокуратура Київської області звернулася до суду щодо повернення у державну власність 9 га лісових земель вартістю понад 12 млн грн на території Ясногородської сільської ради Вишгородського району.
2.Прокуратура клопочеться про повернення у власніть держави земель лісогосподарського призначення площею 1,2 га, які Хоцьківською сільською радою Переяслав-Хмельницького району було  передано у приватну власність шістьом громадянам  в с. Хоцьки для індивідуального житлового будівництва.
3. Прокуратура подала клопотання про повернення  у державну власність земель лісогосподарського призначення,  незаконно відведених в приватну власність громадянам, вісім земельних ділянок площею майже 6 га в межах Забуянської сільської ради Макарівського району вартістю майже 3 млн грн.
4. Прокуратурою виявлено порушення вимог земельного та лісового законодавства під час передачі Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією у приватну власність земельних ділянок лісового фонду в межах Стовп’язької сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області площею 0,12 га та пред’явлено позовну заяву з метою повернення на користь держави лісових земель.
5. Прокуратура через суд хоче повернути державі 41 га земель Козинського лісництва ДП "Київське лісове господарство" та частково земель водного фонду прибережної захисної смуги Канівського водосховища, які знаходяться в межах ландшафтного заказника на лівому березі озера "Конча"в  межах Козинської сільської ради на Обухівщині.
6.Прокуратура Київської області в судовому порядку вимагає повернути дві ділянки  земель лісового  фонду , незаконно передані олігархові Віктору Медведчуку фонду загальною площею 34,62 га, розташованих на березі річки Стугна в Українці Обухівського  району
7.Прокуратура Київської області подала позов про розірвання договорів про умови ведення мисливського господарства у Бородянському районі
8.Прокуратура Київщини хоче повернути у державну власність 34 га лісу в місті Українка, які протиправно опинилися у власності юридичних осіб, наближених до діючого народного депутата України.
9.Прокуратура  Київщини в суді наполягатиме на визнанні незаконним розпорядження  Переяслав- Хмельницькох райдержадміністрації та недійсним договору оренди земельної ділянки  в с. Циблів на узбережжі Канівського водосховища, яка відноситься до земель лісогосподарського призначення.
10.Прокуратура Київщини  подала позовну заяву  до суду про те, що в адміністративних межах Головурівської сільської ради Бориспільського району фізичний особі незаконно було виділено 10 га лісу вартістю 193 млн грн для ведення підсобного сільського господарства
11.Прокуратурою встановлено, що Іванківська районна державна адміністрація, в порушення вимог земельного та лісового законодавства, передала земельні ділянки загальною площею чотири га у власність двох громадян, тому до суду скеровано позов в інтересах держави про визнання недійсними державних актів на право власності  на вказані земельні ділянки.

Також варто згадати про землі водного фонду:

Державі повернуто 12 га в акваторії Канівського водосховища на суму 222 млн грн

На Переяславщині  повернуто земельну ділянку площею 2 га  прибережної смуги річки Дніпро у с. Циблі;

Суд Київської області повернув у держвласність землі водного фонду  площею  близько 9 га майже на 406 млн грн в селищі Козин Обухівського району териротію водного плеса та 100-метрової  прибережної захисної смуги Канівського водосховища річки Дніпро;
Верховним Судом за касаційною скаргою прокуратури області скасовано рішення судів попередніх інстанцій та прийнято нове рішення і повернуто у державну власність 1,5 га вартістю понад 13 млн грн земель водного фонду на території Бориспільського району;
Прокуратура Київської області повернула до державної власності вісім га земель водного фонду, розташованих у прибережній  захисній смузі малої річки Красна.
Повернуто державі  ділянку землі водного фонду площею 0,333 га вартістю 2 млн грн в с. Хотянівка Вишгородського району

Всього  повернуто земель водного фонду на суму  646 млн грн

Окрім того, в судах  розглядаються справи про повернення державі  з чужого незаконного володіння ще  десятки гектарів  земель водного фонду на мільйони гривень:

1.Вишгородський район: розглядається справа  в суді про повернення державі 2 га  прибережної захисної смуги вартістю 13 млн грн
2.Новосілки – прокуратура хоче повернути 0,6 га  землі водного фонду вартістю 5 млн грн
Прокуратура скерувала до суду позов про повернення державі двох гектарів землі водного фонду на території Хотянівської сільської ради Вишгородського район.
3.Прокуратура пред’явила позов про повернення у власність держави з чужого незаконного володіння земельної ділянки прибережної захисної смуги Канівського водосховища  річки Дніпро площею 8 га вартістю понад 100 млн грн, яка знаходиться в адміністративних межах Козинської селищної ради Обухівського району
4.Прокуратура Київщини намагається повернути державі землі водного фонду  площею 8 га вартістю понад 12 млн грн, які незаконно були передані в приватну власність розпорядженням Фастівської РДА.
5.Прокуратура Київської області подала позов про повернення територіальній громаді міста Вишгород 10 ділянок земельних водного фонду  площею 1 га
6.Прокуратура Київщини хоче повернути у державну власність земельні ділянки водного фонду площею понад 1 га у Вишгородському районі, які були незаконно відведені у приватну власність  громадян Новосілківською сільською радою.

Але це далеко не всі справи - більшість з них приховують суди, бо за них явно хочуть щось отримати з боку порушників законодавства.

Землі сільгосподарського призначення:

Поновлено право  держави на землі інституту  садівництва  НААН вартістю  майже 6 млн грн
Земельну ділянку  в Баришівському районі вартістю майже 3,5 млн грн
Повернуто державі землі  в Обухівському раойні вартістю 4,1 млн грн
Повернуто державі  2 га землі в Згурівському районі   вартістю 3 млн грн
Згурівка: 2 га землі, що належали Згурівській спеціальній ЗОШ-інтернату для ситіт та дітей, Позбавлених батьківського піклування, повернуто у власність держави.

Повернуто в державу  80 га земель с/г призначення в Таращанському районі з незаконного приватного володіння.

На Білоцерківщині прокуратурою повернуто 115 га землі вартістю 42 млн грн
Тетіїв: повернуто у власність держави 1, 5 га землі, яку було передано у користування з порушенням законодавства
У Вишгородському районі повернуто земельну ділянку  площею 0,4 га

На Обухівщині прокуратура повернула у власність держави вісім га землі

Всього повернуто  землі  с/г призначення на суму  58,6 млн

Десятки  справ ще на розгляді у судах Київщини:
1. Іванківщина:  прокуратура вимагає повернути у власність держави  25 га землі  вартістю 40 млн грн
2. Прокуратура Київщини клопочеться щодо повернення у державну власність 135 га землі в Яготинському районі, яку шість років тому незаконно взяли в оренду
3.Стало відомо, що прокуратура звернулася до Богуславського районного суду з вимогою повернути державі земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 280 га
4. Прокуратура Київщини виявила порушення вимог земельного законодавства під час надання в оренду земельної ділянки площею понад 12 га вартістю майже 19 млн для ведення фермерського господарства на території Ставищенського району та скерувала позов на визнання недійсними договору оренди
5. Прокуратура Кивїщини хоче повернути у державну власність земельну ділянку площею понад 137 га та вартістю майже 99 мільйонів гривень,розташовану на території Володарського району та визнати  недійсним договір оренди.
6. Прокуратура встановила, що між ГУ Держземагентства у Київській області та громадянином незаконно укладено договори оренди земельних ділянок для ведення фермерського господарства загальною площею понад 35 га вартістю 53 мільйони гривень, тому Господарським судом Київської області  відкрите провадження за позовною заявою прокуратури.
7.Служба безпеки України викрила факт незаконного заволодіння чиновниками державними землями природно-заповідного фонду  площею 42 га оціночною вартістю майже 1 мільярд гривень, які знаходяться в елітному районі під Києвом. Слідство триває.
8.За втручання Білоцерківської міської прокуратури суд визнав недійсними договори оренди  на земельні ділянки площею 176, 5 га вартістю майже 64 млн грн.
9.Органами прокуратури Київської області до Господарського суду подано позовну заяву про визнання недійсними розпорядження та договору оренди земельної ділянки площею понад 41 га, вартістю майже 30 млн, розташованої в адміністративних межах Тетіївської міської ради.
10.Обласна прокуратура скерувала до суду заяву про скасування реєстрації права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності площею майже 30 га вартістю 10 млн грн, розташовані у Васильківському районі на території Барахтянської сільської ради.
11. Прокураторою скеровано позов щодо повернення  в державу ділянки площею 37 га вартістю 110 млн грн для будівництва Великої кільцевої дороги під Києвом.

Лише приблизний підрахунок вартості повернутих земель дає нам велетенську цифру – більше мільярда гривень!!!

Це – далеко не повний список злочинів проти держави та проти, власне, свого народу. Отого, що сплачує податки і на чиї кошти живе та жирує чиновницький державницький спрут.

Цього безперервного потоку позовів та судових справ можна було б уникнути, аби в законодавсті України була чітко передбачена адекватна і повна кримінальна відповідальність за подібні злочини осіб, що їх здійснюють. Бо попереду - введення в дію закону про продаж землі і варто чекати ще більше махінацій та афер.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Тетяна Іванчук
письменниця