#

Боротьба за Київський главк СБУ: як друзі Зеленського пересварилися через одне крісло

08.08.2019 14:31
Боротьба за Київський главк СБУ: як друзі Зеленського пересварилися через одне крісло

Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського за посаду керівника Головного управління СБУ в Києві та Київській області розгорілося серйозне протистояння між різними групами впливу

Як повідомив журналіст-розслідувач Володимир Бойко на своїй сторінці в Facebook, в оточенні Володимира Зеленського за призначення начальника головного управління Служби безпеки України в Києві та Київській області повним ходом йдуть підкилимні ігри.

Так, за його даними, за крісло вирішили поборотися дві групи Богдана-Вавриша і група Івана Баканова.

Група Богдана-Вавриша

Бойко в своєму пості пише: «6 серпня 2019 привели до президента Зеленського якогось Олександра Петровича Білоуса, заступника начальника відділу «К» в київському Главку, і стали умовляти призначити його начальником Головного управління СБУ по Києву і Київській області – мовляв, він обіцяє «порвати» Віталія Кличка». Також він пише, що до процесу лобіювання підключений генпродюсер «1+1», обраний народним депутатом, Олександр Ткаченко.

Цікаво, що Олександр Петрович – не просто заступник начальника регіонального відділу «К», а всім відомий Олександр Білоус, який засвітився в роботі на олігарха Сергія Курченка, у якого він «кришував» мережу конвертаційних центрів. А після 2014 року він переметнувся на бік переможців Революції Гідності і став обслуговувати інтереси скандально відомого екс-глави СБУ Києва і Київської області Сергія Семочка, а також одного з «приватівців» Геннадія Боголюбова. Їм дуже цікавий Київ і околиці. В результаті вони привели Білоуса до Богдана і лобіювали його висунення на київський главк.

Цікавий момент по Білоусу: заради того, щоб заслужити довіру своїх нових покровителів, він почав здавати всю мережу «конвертів» і реалізовувати давні справи по ним, але при цьому держава недолічувалася мільйонів гривень вилучених коштів. У 2015 році розгорівся скандал з обшуками в двох банках «Альянс» і «Гефест», про що стало відомо з відкритого листа Єврейської громади Донбасу.

Офіційно обшуки проходили з метою документування незаконної діяльності конвертаційних центрів, які пропускали гроші через ці два банки. «Кураторства» цих центрів і займався Білоус. Після листа Єврейської громади в ЗМІ писали про те, що підлеглі Білоуса просто обікрали банк і не тільки винесли гроші конвертаційного центру, а й «вскрили» осередки інших клієнтів банку. Нібито займалися цим слідчі Дмитро Олексієнко та Дмитро Кувачов, пов'язані з Олександром Білоусом, які процесуально «прикрили» грабіж банку, а бійці спецпідрозділу СБУ винесли з банку, за деякими оцінками, від 1 до 3 мільйонів доларів. З такими покровителями справа про це грабежі просто «померла» в стінах Військової прокуратури. Правда, цю історію згодом піднімали в стінах ВР в комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на чолі з Андрієм Кожем'якіним, але й тоді скандал завершився нічим.

Пізніше Білоус ще раз ставав у нагоді Сергію Семочку, коли тодішній президент Петро Порошенко поставив завдання останньому усіма способами вирішити питання з Михайлом Саакашвілі. У 2017 році Білоус фабрикує плівки, які потім крутить генпрокурор Юрій Луценко з трибуни парламенту, в яких Саакашвілі звинуватили в організації держперевороту. Нагадаємо, за версією слідства, фінансував цей переворот Сергій Курченко. Той самий олігарх-втікач, про зв'язки з яким пише в своєму пості в Facebook Володимир Бойко.

Крім цього Білоус засвічений в ряді більш дрібних, але вкрай цинічних скандалах. Як ми вже писали раніше, ще одна історія, в якій фігурує Білоус – гучна справа із затриманням на хабарі мера Вишгорода Олексія Момота в квітні 2016 року. Резонансна справа про вимагання Момотом 1 мільйона євро чомусь дуже швидко розвалилося під тиском адвокатів і громадськості.

Група Баканова

Водночас у в.о. глави СБУ Івана Баканова, близького друга Зеленського, який зараз є неформальною противагою Андрія Богдана в Офісі президента, є своя креатура на управління головком Києва і Київської області.

Як пише той же Бойко, Баканов не знав про таку активність Богдана в цьому напрямку, і «на цю ж посаду хоче призначити свою довірену людину – Володимира Терентійовича Горбенка, який при Януковичі трудився в Главку «К» і також займався конвертаційними центрами, але під керівництвом колишнього заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ Кравченка Павла Сергійовича (оперативний псевдонім «КПСС»)».

Все це може привести до серйозного конфлікту між двома групами впливу в команді Зеленського. Бойко запропонував, що для того, щоб уникнути подальшої боротьби між Богданом і Баканова за посаду начальника київського СБУ, «потрібно розділити київський Главк на два управління - окремо по Києву (для Богдана і Вавріша) і окремо по Київській області (для Баканова). І тоді в команді Новообраного настануть мир і спокій». Втім, цей пиріг настільки великий і смачний, що поділити його не вдасться. А значить, ми станемо свідками затяжного протистояння...

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: