#

"БРСМ-Нафта" на Київщині: звідки бажання залякувати журналістів

25.03.2021 08:17
"БРСМ-Нафта" на Київщині: звідки бажання залякувати журналістів
Логотип мережі АЗС "БРСМ-Нафта"

ТОВ "ЄВРО СМАРТ ПАУЕР", що здійснює реалізацію пального під торговою маркою "БРСМ-Нафта", надіслав нашому видавництву претензію щодо видалення недостовірної інформації про функціонування мережі автозаправних станцій у межах столичного регіону. Які факти хоче "замовчати" та від чого відхрещується компанія, читайте детальніше в сьогоднішньому матеріалі

Насамперед даємо можливість читачам нашого інформаційного порталу ознайомитися із текстом претензії.
Отже, у відповідь на статтю про мережу "БРСМ-Нафта" ТОВ "ЄВРО СМАРТ ПАУЕР" запевняє:

Мережа АЗС "БРСМ-Нафта" не фінансує та ніколи не фінансувала жодної партії, у тому числі і партії Шарія, а також згадувана Васильківська нафтобаза, не має жодного відношення до мережі АЗС "БРСМ-Нафта".

Розкладемо все по поличках. Метою статті "Моєї Київщини" не було розкрити схему фінансування політичної партії Шарія, а інформація про грошові надходження від мережі АЗС "БРСМ-Нафта" таки є у вільному доступі, адже раніше її розміщували інші ЗМІ.

Першоджерелом є журналістське розслідування у межах програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" і відповідний ресурс BIHUS INFO. Як свідчить офіційна позиція "БРСМ-Нафта":

До першоджерела поширення такої інформації Бігуса Д.С. уже подана позовна заява до Голосіївського районного суду міста Києва з вимогою спростувати таку інформацію та відшкодувати завдані збитки.

Зазначимо, що позов поданий ще в листопаді 2020 року, а рішення досі немає. Доказами фінансування було внутрішнє листування партії, отримане, за словами журналістів, із власних достовірних джерел інформації.

Другий момент – роль Анжели Ларкіної. У претензії наголошують:

Сама Ларкіна Анжела не є працівником ТОВ "ЄВРО СМАРТ ПАУЕР" та тим більше керівником низки підприємств бренду "БРСМ-Нафта". Відповідні докази відсутні та не наводяться у статті.

Якщо інформація про те, що Анджела Ларкіна не є працівницею ТОВ "ЄВРО СМАРТ ПАУЕР" підтверджена довідкою від 22.10.2020 р. №22/1, то пропонуємо ознайомитися з доказами того, що вище згадана особа є керівницею підприємств із орбіти "БРСМ".

Нагадаємо мережі "БРСМ-Нафта" повний перелік компаній, якими керує чи керувала упродовж останніх п’яти років Анжела Ларкіна.

Почнемо з чинних на сьогодні. Так, із 2014 року Ларкіна є директором ТОВ "Виробниче Підприємство "Побутрембудматеріали", що належить власнику "БРСМ-Нафта" Андрію Бібі та компанії його дружині ТОВ "Гуд марк".


Варто зазначити, що саме "Побутрембудматеріали" є співвласником низки компаній із групи БРСМ, а саме: "БРСМ-Нафта" (до слова, ця фірма є власником товарного знаку мережі), "БРСМ" та "БРСМ-Груп". Підтвердженням цього є дані Youcontrol.


"Побутрембудматеріали" також є співвласником ПП "Віт", де основну частку сконцентрували Біба і вже згадане ТОВ "Гуд Марк" дружини бізнесмена.

Нагадаємо, що Ларкіна з 2016 по 2017 рік керувала ТОВ "НАФТАЗАХІДНЕ НВ" і ПП "Таня", співвласниками якого були Андрій Біба і згадані вище "Побутрембудматеріали". У 2016 Ларкіна була директором фірми "НАФТАЗАХІД", співвласником якої був тоді Біба, а з 2015 жінка є директором "МП Овен", де серед засновників знову ж таки був Андрій Біба. Підтвердження цьому є на YouControl.

Станом на сьогодні компанія "БРСМ-Нафта" знаходиться у 8 санкційних списках.


Зверніть увагу на "Санкційний список Японії проти РФ у зв'язку з подіями в Україні". Чи не свідчить це про те, що зв'язок із партією Шарія не просто вигадка журналістів?

Окрім заперечення фінансування політичної партії Шарія, "БРСМ-Нафта" також заявила, що не має жодного відношення до пожежі на нафтобазі у Василькові. Наскільки це відповідає дійсності, будемо розбиратися.

Після подачі позову потерпілих щодо відшкодування втрат до ТОВ "Побутрембудматеріали", ТОВ "БРСМ-Нафта" та залучених під час судового розгляду відповідачів ТОВ "Парком Транс" і ТОВ "Укртрансоіл-2009" було встановлено, що станом на дату виникнення пожежі (08.06.2015) власником нафтобази, на якій стався вибух, було ТОВ "Побутрембудматеріали", а її орендарем – ТОВ "Парком Транс".

Це означає, що інші відповідачі, зокрема й "БРСМ-Нафта", на час події не мали відношення до цього об’єкта. Пропонуємо Вам ознайомитися із відповідним рішенням за покликанням.

Після касаційної скарги суд постановив, що обов`язок із відшкодування моральної шкоди необхідно покласти на ТОВ "Побутрембудматеріали" як власника нафтобази (об`єкта підвищеної небезпеки) та ТОВ "Парком Транс" як її орендаря, проте не в солідарному порядку, а з визначенням ступеня їх участі у завданні такої шкоди.

Нагадаємо, що засновниками ТОВ "Побутрембудматеріали" є власник "БРСМ-Нафта" Андрій Біба та ТОВ "Гуд марк", яке належить дружині бізнесмена Світлані. А директоркою – Анжела Ларкіна. Отже, зв'язок між мережею АЗС та нафтобазою, де виникла пожежа, таки є.

Цікавими є дані "IPress.ua про те, що мережа автозаправних комплексів "БРСМ-Нафта" вважала головною версією підриву нафтобази в селі Крячки Васильківського району терористичний акт і навіть оголошувала про винагороду в мільйон гривень за достовірну інформацію про замовників і виконавців.

Також компанія ініціювала проведення міжнародної незалежної експертизи із залученням компетентних експертів для визначення причин пожежі і вибухів на нафтобазі. Це зазначав директор департаменту стратегічного маркетингу мережі "БРСМ-Нафта" Олександр Мельничук на прес-конференції:

Щоб визначити причину пожежі, яка забрала життя людей і дала привід поставити під сумнів репутацію компанії, необхідне проведення об'єктивного розслідування. Ураховуючи досвід минулих епізодів, за якими досі не маємо результатів від державних служб та правоохоронних органів, ми вирішили залучити міжнародних експертів, які поставлять крапку в цьому питанні.

Якщо компанія не має жодного відношення до пожежі на нафтобазі, то навіщо вона витрачатиме 1 млн грн на з’ясування деталей трагедії?

Зауважимо, що "БРСМ-Нафта" подавала позов до ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" про спростування недостовірної інформації щодо найменування нафтобази, що горіла у Василькові, як БРСМ. У задоволенні позову ВІДМОВИЛИ, підтвердженням чого є рішення Господарського суду міста Києва від 06.08.2020 року.

Загалом, враховуючи вкрай неоднозначне реноме мережі "БРСМ", видається дивною поведінка їх піар-менеджерів та юристів, які, схоже, намагаються своїми листами залякати журналістів, які намагаються об'єктивно проаналізувати ринок АЗС.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст