#

Автомобільні заправки на Київщині: як працює мережа "БРСМ-Нафта"

02.03.2021 08:24
Автомобільні заправки на Київщині: як працює мережа "БРСМ-Нафта"
Логотип мережі АЗС "БРСМ-Нафта"

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує серію матеріалів про мережі автозаправних станцій, що функціонують у межах столичного регіону. Кому належать АЗС "БРСМ-Нафта", які послуги там надають та яку цінову політику проводять, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Два київських підприємці Андрій Біба та Олександр Поліщук на початку 2000-х років створили компанію "БРСМ-Нафта" (скорочення від російського "БытРемСтройМатериалы"), яка наразі є однією з найбільших мереж АЗС, що реалізує нафтопродукти в середньоціновому сегменті.

Датою заснування вважається 7 лютого 1992 року, адже саме тоді Біба взяв в оренду першу АЗС у Києві (на Троєщині) і почав продавати пальне. До цього молодий підприємець служив в армії, займався будівництвом і реконструкцією об’єктів комерційної та некомерційної нерухомості.

Ще двома орендованими АЗС (у Ржищеві та Кагарлику) компанія поповнилася в 1994 році, а вже в наступному – була придбана перша власна АЗС в селі Таценки Обухівського району та зареєстрована торгова марка "БРСМ-Нафта".

На початку 2000-х років бізнес розвивали завдяки реінвестиціям, тобто весь прибуток вкладали у придбання нових активів. У результаті такої політики управління станом на 2010 рік компанія вже мала 86 АЗС.

У 2011 році мережа "БРСМ-Нафта" при автозаправних комплексах розпочала активно відкривати мінімаркети з продажу супутніх товарів та продуктів швидкого споживання. Розширення сфери послуг потребувало утвердження єдиного корпоративного стилю. Відтак, нові об’єкти "переодягали" відразу в красиві комплекси, до яких уже звик клієнт.

Успіх компанії став настільки помітним, що в 2011 вона навіть увійшла до переліку 200 найбільших компаній за версією "Forbes" під номером 95. За 2011 рік виручка "БРСМ-Нафти" досягла 3 млрд грн, хоча раніше компанія була маловідомою й локальною.

Примітним збігом можна вважати те, що бурхливе зростання мережі розпочалося після появи в неї нового співвласника – Валентини Ушакової. За даними ЗМІ, це теща біглого ексміністра енергетики часів Януковича Едуарда Ставицького.

У жовтні 2014 року Прокуратура Київщини виявила порушення в діяльності автозаправних станцій «БРСМ-Нафта». Відтак, було розпочато 10 кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 273 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах).

У березні 2016 року Андрій Біба повідомив, що "БРСМ-Нафта" починає новий етап розвитку і вони розлучаються з колишнім партнером та ексміністром Едуардом Ставицьким. Згідно з домовленістю, 63 АЗС виходять із мережі, а тоді їх чекатиме ребрендинг "Motto" (лоукост "WOG").

Cтаном на жовтень 2017 року мережа налічує 188 АЗС в усіх регіонах України (окрім тимчасово окупованих територій), при 162 із них функціонують магазини.

У листопаді 2018 року "БРСМ-Нафта" перемагає в конкурсі "Краща АЗС", який традиційно проводиться редакцією журналу "Сучасна АЗС". У квітні 2019 року новий формат АЗК національної мережі "БРСМ-Нафта", з його зовнішнім дизайном, технічним оснащенням, експлікацією внутрішніх приміщень був визнаний кращим серед українських мереж АЗК у рейтинговому опитуванні, проведеному експертним співтовариством "Тренди та ідеї розвитку АЗС".

У 2019 році Біба заявив про дострокове розірвання договорів оренди 63 АЗС, які належать Ставицькому, мотивуючи це "неодноразовими спробами рейдерського захоплення його частини АЗК".

У лютому 2020 року «БРСМ-Нафта» відкрила власну мережу супермаркетів при АЗС під торговою маркою "Good market", у яких представлено повний асортимент товарів повсякденного вжитку.

1 вересня 2020 бренд заявляє про комплексні стратегічні зміни у своїй діяльності, що полягають у трансформації формату автозаправних комплексів та в максимально швидкому обслуговуванні клієнтів. Було представлено нову стратегію "TURBOTA PRO людей та авто".

Мережа "БРСМ-Нафта" фігурувала в низці скандалів. 22 квітня 2014 року на в'їзді до Переяславу на АЗС стався страшний вибух - у повітря злетіла вся будівля магазину, загинуло 6 людей. 

Однією із найбільших в історії Київщини стала пожежа на нафтобазі у Васильківському районі, що розпочалася 8 червня 2015 року та тривала 8 днів. Її навіть називали "найскладнішою з 1960-х років". Тоді 6 осіб загинуло, а 18 – було травмовано.

" target="_blank">

Офіційно причиною загорання названо недотримання норм будівництва вибухонебезпечного об'єкта, зокрема недостатня відстань між резервуарами та не зроблене обвалування. Відтак, було відкрито декілька кримінальних проваджень щодо:

  • незаконності розміщення двох нафтобаз біля села Крячки Васильківського району поблизу військової частини;
  • виникнення пожежі та загибелі людей;
  • одного з колишніх заступників Генерального прокурора України Анатолія Даниленка за отримання ним злочинних доходів від керівництва нафтобази;
  • наслідків пожежі, а саме: дій, що могли призвести до екологічної катастрофи та екоциду.

Родичі загиблих у пожежі подали до ТОВ "БРСМ-Нафта" цивільні позови щодо виплати грошової компенсації, а в середині 2017 року кілька позивачів таки виграли суд апеляційної інстанції, який зобов'язав виплатити їм відшкодування у розмірі від 80 до 170 тис грн.

Варто зазначити, що вже 19 грудня 2017 року на нафтобазі сталася повторна пожежа. За словами керівництва бази, причиною стали дії шукачів металобрухту, які різали на метал рештки резервуарів.

Відтак, активісти створили громадську організацію "Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії", що захищає права постраждалих від катастрофи, до складу якої входить більше 3 тис членів. За даними ЗМІ, за фондом стоїть Павло Куфтирьов – адвокат, якого пов'язують із Ігорем Коломойським і Михайлом Кіперманом.

Вагомим досягненням ГО можна назвати те, що 14 вересня 2018 року Деснянський районний суд міста Києва ухвалив накласти арешт на грошові кошти, рухоме та нерухоме майно "БРСМ-НАФТА" у розмірі 1 млрд 277 млн грн. Проте представники компанії намагалися всіляко уникнути наслідків арешту, створюючи інші юридичні особи та переказували кошти на інші рахунки.

Члени ГО «Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії» повідомили, що компанія "БРСМ-НАФТА" таки буде відповідати за пожежу, яка сталася 5 років, адже 17 червня 2020 року Деснянський районний суд міста Києва наклав арешт ще на шість компаній і задовольнив клопотання щодо збільшення позовних вимог до 2,7 млрд грн.

Слід додати, що в червні 2019 року Обухівський районний суд зобов’язав мережу АЗС виплатити сім'ям загиблих пожежників і тих, що вціліли під час ліквідації вогню, понад 100 мільйонів гривень компенсації моральної шкоди.

Деталі розслідування пожежі у Василькові дивіться у відеоматеріалі.


Окремої уваги заслуговує той факт, що мережа АЗС "БРСМ-Нафта" фінансує діяльність політичної партії проросійського пропагандиста Анатолія Шарія. За даними ЗМІ, усі неофіційні фінансові витрати на діяльність проєкту Шарія схвалює Анжела Ларкіна, яка є керівницею низки підприємств бренду "БРСМ-Нафта".

Варто згадати й про незаконне будівництво автозаправної станції "БРСМ-Нафта" поблизу житлового будинку (30 метрів) у селі Нові Петрівці Вишгородського району. Як свідчить інформаційний портал "Стопкор", махінації були проведені за участю місцевих чиновників.

Не обійшлося й без мовного скандалу. Так, 3 липня 2020 року на АЗС "БРСМ-нафта", що розташована на в’їзді до Борисполя, персонал відмовився обслуговувати клієнта українською.

За словами одного із відвідувачів автозаправки, на його прохання про обслуговування державною мовою касирка відповіла, що "как мнє удобна, так і буду ґаваріть! Імєю права!" Історія закінчилася штрафом для касирки та обіцянками від керівництва, що надалі таких ситуацій не виникне.

На сьогодні в межах Київській області функціонує 34 АЗС "БРСМ-Нафта". Так, автозаправні станції розташовані в таких містах столичного регіону: Березань (1), Біла Церква (3), Бровари (1), Бориспіль (2), Васильків (2), Ірпінь (1), Обухів (1), Переяслав (2), Яготин (1).

Представлені АЗС і в районах Київщини: Бориспільський – село Гора; Броварський – смт Калинівка, село Погреби; Бородянський – смт Немішаєво; Васильківський – смт Глеваха; Вишгородський – село Нові Петрівці (2); Києво-Святошинський – села Мила, Бузова, Віта-Поштова, Софіївська Борщагівка, Петропавлівська Борщагівка, Мироцьке (2); Миронівський – село Росава; Обухівський – Дерев’яна, Підгірці (2); Переяслав-Хмельницький – село Кавказ; Макарівський – село Березівка.



Автозаправні станції "БРСМ-нафта" оформлені в жовтогарячу з елементами чорного кольорову гаму. Логотип мережі позначає абревіатуру назви, літера "с" подана як округла стрілка донизу.

Для всіх клієнтів мережі АЗК "БРСМ-Нафта" діє Програма лояльності "PLUS" – єдина на ринку програма, що дає реальну фіксовану знижку на пальне у грошовому еквіваленті. Переваги програми:

  • Миттєва знижка від моменту реєстрації, становить 40 копійок на кожному літрі пального. Разом із іншими привілеями вона може становити 80 копійок на літрі.
  • Купуйте більше – заощаджуйте більше. Знижка наступного місяця залежить від кількості балів на Вашому рахунку в поточному місяці. За кожний літр пального нараховується 2 бали.
  • У вихідні дні за кожен літр пального нараховується подвійна кількість балів – 4 бали за літр.
  • Учасникам надаються знижки до 5% на товари міні-маркетів на АЗК (окрім акцизних товарів).

Мобільний додаток "БРСМ PLUS" став одним із найпопулярніших серед українців під час карантину в Google Play. Аналіз проводився інтернет-виданням "The page" за критеріями оптимізації бізнес-процесів, зручності сервісів та економічної вигоди.

Цікаво, що в 2020 році "БРСМ-Нафта" і ФК "Шахтар" стали стратегічними партнерами. Окрім забезпечення потреб ФК "Шахтар", "БРСМ-Нафта" надасть уболівальникам ексклюзивні знижки на пальне, продукти харчування, напої та автотовари власного виробництва.

Угода між АЗК "БРСМ-Нафта" і ФК "Шахтар" – яскравий приклад альянсу двох лідерів. Ми розуміємо, що футбол є тією важливою складовою, яка спонукає кожну націю реалізувати свій потенціал у побудові стійкого й здорового суспільства. "БРСМ-Нафта" і "Шахтар" мають багато спільних цінностей, що виражаються у відданості своїй справі, постійному розвитку та відповідальності перед людьми. Упевнені, це партнерство відкриє для українців нові можливості, дозволить відчути турботу про них, їхні родини та автомобілі, – зазначив директор зі стратегії та розвитку АЗК "БРСМ-Нафта" Олександр Мельничук.

На території АЗС функціонують супермаркети із комфортними фастфуд-зонами "Good market" (у грудні 2020 року відкрили шостий). Окрім можливості смачно перекусити, "БРСМ-Нафта" дає змогу клієнтам скуштувати вишукані італійські вина TM "Viticcio" і "Cavalli Neri".


Станом на 26.02.2021 року цінова політика "БРСМ-Нафта" на бензин така:

  • А-92 – 24,99;      
  • А-95 стандарту ЄВРО-5 – 25,99;
  • фірмовий бензин А-95 ЕВРО PLUS із інноваційною присадкою Octaburn 8062 EP виробництва Innospec – 27,29.

Також мережа АЗС пропонує своїм клієнтам придбати морозостійке дизельне паливо за ціною 24, 99 та автомобільний газ, що вартує 15, 39.

За даними "Консалтингової групи А-95" національна мережа АЗК "БРСМ-НАФТА" увійшла до трійки найбільших імпортерів бензину восени 2020 року. Обсяг білоруського імпортованого ресурсу становить 8,9 тис тон, що на 30% більше, ніж у попередньому році.

Отже, компанія пропонує різні види палива за помірною ціною, а також дає можливість клієнтам "заправитися" смачною їжею, скористатися Інтернетом, підзарядити не лише телефони, а й електромобілі.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст