#

Чекаємо на світову ядерну катастрофу?

04.03.2022 08:28
Чекаємо на світову ядерну катастрофу?
Як горіла Фукусіма у 2011 році

Сьогодні вночі російські окупанти гатили по Запорізькій АЕС. В результаті на цьому об’єкті сталася пожежа, яку згодом погасили. Утім, небезпека того, що росіяни готові спробувати підірвати мирний атом, справді існує. Тим паче, що у Кремлі під час нападу в першу чергу вирішили захопити Чернобильську АЕС, і це – величезна небезпека. У зв’язку з цим «Моя Київщина» ініціювала звернення до амбасад усіх ключових країн.

 

Усі жителі України, зокрема журналісти, активісти та волонтери, украй стурбовані ситуацією, що склалася навколо Чорнобильської атомної електростанції, розташованої в межах Київської області.

Як незалежне інформаційне видання вважаємо своїм обов’язком повідомити світову спільноту про всі ризики, пов’язані з тим, що з 24 лютого 2022 року Чорнобильська атомна електростанція перебуває під контролем регулярних військ армії Російської Федерації, яких ми вважаємо агресором, який розв’язав неспровоковану війну проти нашої мирної держави. Україна після розпаду СРСР відмовилась від ядерної зброї, а Росія виступила серед інших гарантом нашої незалежності та непорушності кордонів, а сьогодні є окупантом на нашій землі.

Наразі на території Чорнобильської атомної електростанції знаходяться об’єкти, пошкодження яких може спричинити техногенну катастрофу величезних масштабів. Російські окупанти взяли під контроль саркофаг "Укриття", а також два централізовані сховища відпрацьованого ядерного палива. До того ж увесь персонал, що обслуговує ці об’єкти, перебуває на робочих місцях із першого дня захоплення ЧАЕС. Російські загарбники не дають можливості змінити працівників, напевно, побоюючись заходження на територію українських спецпризначенців. Як результат – увесь персонал Чорнобильської атомної електростанції страшенно виснажений.

Увесь світ знає про руйнівні наслідки радіаційної аварії, що відбулася 26 квітня 1986 року внаслідок руйнування четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції. Ми просимо Вас не лише ознайомитися з усіма ризиками того, що атомна електростанція опинилася під контролем країни-агресора – Російської Федерації, а й вжити заходів задля усунення цієї проблеми. Унаслідок захоплення ЧАЕС страждатиме не лише Україна, а й  світова спільнота.         

Варто додати, що російські загарбники також намагаються захопити найбільшу атомну станцію в Європі – Запорізьку АЕС. Якщо їх не зупинити сьогодні, то чи буде в нас усіх щасливе завтра?

Пропонуємо до розгляду два матеріали, опубліковані на сайті інформаційної агенції "Моя Київщина", а також закликаємо вжити усіх можливих заходів для запобігання нової світової катастрофи.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст