#

Шанс для Київоблгазу: чому з керівництва монополії прибрали Дмитра Дронова

26.04.2022 08:50
Шанс для Київоблгазу: чому з керівництва монополії прибрали Дмитра Дронова
Дмитро Дронов

Нещодавно інформаційній агенції "Моя Київщина" стало відомо, що одіозного Дмитра Дронова, який майже шість років очолював компанію підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа "Київоблгаз", прибрали від керма. Чим він запам'ятався на посаді найбільшого монопольного газового розпорядника в області, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Керувати компанією-монополістом "Київоблгаз", яка забезпечує блакитним паливом не тільки мешканців столичного регіону, а й багатьох лідерів промисловості, Дмитра Дронова поставили ще у 2016 році. До призначення він був заступником керівника компанії і очолював Києво-Святошинський філіал. До приходу у "великий" бізнес фірташівський лакей працював в міліції, але вже у 2015 балотувався до Київської облради від партії ексмера Ірпеня Володимира Карплюка "Нові обличчя", але невдало. 

З моменту приватизації на газовій темі Фірташ та наближені до нього особи почали несамовите збагачення, яке не може зупинити жодна влада. Варто сказати, що "Київоблгаз" не лише обслуговує вже існуючих абонентів, а ще й видає та погоджує дозволи на підключення до газових магістралей, виділення землі, будівництво, встановлення лічильників, газового обладнання і так далі. Золота жила, не інакше... 

Попри те, що "Київоблгаз" має постійну кількість абонентів та стабільно працює на ринку, структура називає себе збитковою і продовжує системно "кошмарити" усіх, хто мав необережність зв'язатися з компанією. А таких багато, бо альтернативи немає. Усіх не згідних з порядками "Київоблгазу" "топлять" усіма можливими й неможливими способами. 

Чорний піар: як "Київоблгаз" Фірташа дискредитує конкурентів

Загалом, жорстка політика по відношенню до клієнтів у багато чому була настановою Фірташа, яку радо виконував Дронов. За його часи історій про те, як наживається компанія на людях було тисячі. Головний елемент шантажу – відключення. Неодноразово в мережі були публікації про те, як співробітники "Київоблгазу" (зазвичай цим займається спеціальна група), порушуючи закон, відключають людей від газопостачання за дріб’язкові борги. Наприклад, у пристоличному ЖК "Софія Київська" 300 квартир відключила через чотирьох боржників. 

Відключити газ вірні слуги Фірташа могли навіть через пост у соціальних мережах. Так, до мешканки одного з сіл Білоцерківського району прийшли нібито з благородною метою – поміняти лічильник, але нишком перекрили газ через те, що вона написала про свавілля компанії у Facebook.

Жертви свавілля "Київоблгазу" не можуть отримати допомоги від місцевої чи центральної влади, адже їх монополіст також шантажує. У компанії Фірташа не втомлюються нагадувати, які теплокомуненерго Київщини та скільки заборгували, а також попереджати про неминучі відключення в опалювальний сезон. Не маючи можливості отримати захист від держави, постраждалі від дій "Київоблгазу" у відчаї звертаються до журналістів, щоб хоч якось вплинути на ситуацію.

Окрім цього, "Київоблгаз" вирішив наживатися ще й на підключеннях абонентів. Хто не зумів відстояти свої права чи домовитися з представниками монополіста, у кращому випадку отримують пломбу на лічильник, у гіршому – їм просто перерізають трубу. Повторне підключення – задоволення не з дешевих, адже тарифи встановлював особисто Дронов. За словами джерела, близького до керівника облгазу, жителів Київщини він вважав не інакше як скотом і вихвалявся, що "давити це бидло буде по-максимуму, бо бабки треба заробляти".

Працювали за такою схемою: спеціальні бригади вривалися на приватну територію, коли вдома нікого немає, та пломбували лічильники. Якщо власники помешкань на місці, то розігрували інший сценарій – нібито у бригади є інформація про аварійну ситуацію, тому потрібно терміново перекрити газ. Але вже потім повідомляли про борги, яких насправді могло й не бути.

Головну роль у цьому "концерті" грав соратник Дронова – Ігор Мозоль. У "Київоблгазі" він офіційно був керівником Служби економічної безпеки, а якщо простою мовою – "кошмарив" людей і бізнес. 

Тим не менш, після початку війни на Дронова та його Мозоль наступили. Не допомогли навіть зв'язки та догляд за київською віллою Фірташа, який з 2014 року живе в Австрії. 7 березня 2022 року Дмитра Дронова тихенько звільнили з посади. Наразі обов'язки голови правління виконує технічний директор Руслан Писанко, який до призначення багато років був технічним директором компанії. Зараз лунає кілька версій того, що відбувається в "Київоблгазі". Одна з них - Фірташа попросили піти з облгазу, а туди поступово зайдуть люди, чиї патрони перебувають у високих кабінетах на Банковій. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст