#

Чому на Білоцерківщині так не люблять Вадима Івченка?

25.10.2021 08:00
Чому на Білоцерківщині так не люблять Вадима Івченка?

Нардеп від «Батьківщини» Вадим Івченко  має на Білоцерківщині свій енергетичний бізнес, зокрема ТОВ “Еко-енерджі 1, а також 2,3. ”,  ТОВ “БЦ-СОЛАР” , “БЦ-СОЛАР груп”, “БЦ-СОЛАР-3, ”ТОВ «Узин-енерджі» та «Узин-енрджі- 2» (виробництво, передача та торгівля електроенергією), був депутатом Білоцерківської міської ради, та особливою повагою у містян не користується. Адже за роки свого депутатства не особливо поспішав допомагати виборцям. Чому так відбувається, читайте у матеріалі інформаційного агентства "Моя Київщина".

Депутат зарекомендував себе представником «агресивного» бізнесу, що зовсім не зважає на інтереси громади.  Вперше містяни стикнулись з нахабством ще юного Івченка, коли він  очолював ООО «Інтергруп — ЛДН». Ця компанія вирішила збудувати в престижному районі міста офісний центр. Через будівництво жителі сусідніх будівель отримали загрозливі тріщини в стінах, які і досі не припиняють збільшуватись. Лише одиниці найнастирливіших постраждалих тоді отримали невеличкі компенсації за нанесену шкоду.

Ще одним джерелом доходів депутата є аграрний бізнес. Цікаво, що керівником  фермерського господарства "Агро-сіті", як і інших підприємств Івченка є колишній білоцерківський  прокурор Олександр Агудалічев.

В 2016 році аграрні апетити Івченка практично знищили Державне підприємство "Дослідне господарство "Озерна" Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України". З назви зрозуміло, що займалося воно буряками.

До 2008 року в ДП "Озерна" у штаті налічувалось близько півсотні людей, був великий парк техніки - сотні автомобілів, тракторів, сівалок, а ще капітальні споруди та склади. В 2013 підприємство пригледів народний депутат від «Батьківщини» Андрій Іванчук (пізніше він був то у "Народному фронті", то у депутатській групі "Довіра").  З того часу і почалась поступова руйнація  потужного агропідприємства. В 2016 році господарством зацікавився Івченко. Відтоді ДП керують виключно його люди. За три роки керівництва «смотрящих» Івченка штат підприємства з 200 осіб зменшився до 40.  Тоді і постало питання про інвестора, що мав би вирішити проблемні питання. Але інвестори лише розбазарили залишки матеріальних активів.

Де буряки там і спирт. Вадим Івченко, як і його одіозний однопартієць Костянтин Бондарев знайшли можливість отримувати прибутки ще й  від спиртового бізнесу - зокрема Сквирського спиртового заводу.

Також відомо, що Вадим Івченко має значний вплив на депутатів  Маловільшанської сільської громади та лобіював  інтереси ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» з розробки Тарасівського родовища для видобування відкритим способом розсипних титанових та циркон-рутил-ільменітових руд на території майбутньої Маловільшанської сільської громади, що знаходиться в Київській області між селами Щербаки та Фастівка Білоцерківського району та с.Тарасівка і Михайлівка Володарського району. Там, до речі, пана Івченка чекала винагорода в розмірі 10% статутного капіталу (звичайно, через підставних осіб) в разі якщо наміри будуть втілені в життя. Але на щастя, завдяки спільним зусиллям  депутатів Володарської та Білоцерківської громад, а також депутатів Верховної ради поки що проект вчергове поставили в стоп.

Доречно згадати, що у 2012-2014 роках Вадим Івченко  був членом робочої групи по аграрним ринкам при Мінагрополітики та членом експертної ради з питань попередження корупції та ефективного управління при Голові Державного агентства земельних ресурсів України. І він, як ніхто інший мав розуміти небезпеку розробки Тарасівського родовища.

Цікаво, що прізвище депутата фігурує і у справі придбання Білоцерківською міською радою недобудованого приміщення ЦНАПу.

Нагадаємо: наприкінці 2019 року на засіданні виконкому БМР затверджено проектно-кошторисну документацію з проекту "Реконструкція нежитлової будівлі (незавершене будівництво) під адміністративну будівлю з розміщенням центру надання адміністративних та соціальних послуг (в форматі "Прозорий офіс") по вул. Театральна, 5 у м. Біла Церква Київської області" загальною кошторисною вартістю 76 094,433 тис.

Але і це ще не все. Нещодавно завдяки спільній операції Одеського управління  СБУ, та прокуратури було зупинено незаконний вивіз із одного з портів Одещини до Європи понад 3 тис. куб. деревини загальною вартістю 10 млн. грн. У справі фігурувала фірма «Ворлд Оушн Скай» за якою стоїть  нардеп Вадим Івченко. Також у Львівській області активісти зупинили потяг з лісом-кругляком, що прямував в Угорщину. Не важко здогадатись, що у справі знову фігурувала «Ворлд Оушн Скай». Прикро, але навіть після викриття незаконних оборуток фірма продовжує  працювати на повну потужність. Щодня з України  до близького та далекого зарубіжжя без документації потягами та баржами прямують тисячі кубів лісу.

Наостанок зазначимо, що Вадим Івченко, судячи  з декларації - не дуже багата людина, у нього немає навіть власного житла. Утім, чомусь у це в Білій Церкві не вірять. Як не вірять у порядність нардепа, який в усьому демонструє свою сутність - і в бізнес-діяльності і навіть у дозвіллі - нещодавня рибалка нардепа закінчилася звинуваченнями на його адресу в браконьєрстві - йдеться фактично про те, що Івченко разом зі своїми друзями наловив на 3 мільйони гривень. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Варя Дороган
журналістка